Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Malatya Teknokenti ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyarette, Savunma Sanayi Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Malatya Valisi Mustafa Toprak, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Malatya İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Şerafettin Yılmaz, Malatya Emniyet Müdürü Ömer Urhal, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül, Malatya Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, ASELSAN, TAİ, ROKETSAN, HAVELSAN yetkilileri ile Teknokentte yer alan firma temsilcileri yer aldı.

Teknokent salonunda yapılan toplantıda konuşan Malatya Teknokent Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Adnan Fatih Kocamaz, Teknokentin hedefleri olan bir çok insanın bir araya geldiği yer olduğunu kendilerinin de bu potansiyelin farkında olduklarını söyledi.

Türkiye’de ismi duyulur hatırı sayılır çalışmalara imza atmak istediklerini dile getiren Doç. Dr. Kocamaz, “Bunların ön çalışmaları yapılıyor. Firmalarımızda çok güzel çalışmalar yapılıyor. Fakat tabii ki genç bir Teknokentiz, yeniyiz, gelişmekte olan bir Teknokentiz. İnşallah çok kısa sürede bu gelişme sürecini tamamlayıp devletimize ve milletimize çok güzel ürünler çıkaran bir yapıya ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından sanayi savunması sistemleri hakkında çalışmalar yapan firma sahipleri çalışmalarıyla ilgili sunum yaptı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.