Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından açıklanan yolcu istatistiklerine göre yılın ilk 6 ayında 10 havalimanı bir milyon yolcu barajını aştı.

Yılın ilk 6 ayı geride kalırken havalimanlarının yolcu istatistikleri de önemli veriler sunuyor. 10 havalimanı 1 milyon yolcu barajını aşarken ilk 6 ayı sonunda sadece iki havalimanı 10 milyon yolcu barajını aşmış durumda. 28,68 milyon yolcu ile en çok yolcuya ev sahipliği yapan havalimanı İstanbul Atatürk Havalimanı olurken onu 14,39 milyon yolcu ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı izledi.

5-10 milyon yolcu aralığında 3 önemli havalimanı bulunuyor. 9,34 milyon yolcu ile Antalya Havalimanı en kalabalık 3’üncü havalimanı olurken onu 6,74 milyon yolcu ile Ankara Esenboğa Havalimanı ve 5,76 milyon yolcu ile İzmir Adnan Menderes Havalimanları takip ediyor.

1-5 milyon yolcu aralığında en kalabalık havalimanı 2,65 milyon yolcu ile Adana Havalimanı olurken Adana Havalimanı’nı sırasıyla Trabzon, Gaziantep, Dalaman, Milas-Bodrum havalimanları takip ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.