Mısır Turizm Bakanı Hisham Zaazou, Mısır’a turist getiren Charter uçaklarına uygulanan kademeli desteği 30 Nisan 2016’ya kadar uzattıklarını söyledi.

Charter uçaklarında doluluk oranına göre uygulanan kademeli koltuk desteği kampanyası, Luksor, Asvan, Taba, Marsa Alam, Şarm El-Şeyh ve Hurghada havalimanları için geçerliyken, 1 Kasım 2015’de sona ermesi gerekiyordu.

Ancak Turizm Bakanı Zaazou dün Mısır’da yaptığı bir basın toplantısında, uygulamanın ‘şimdilik’ 30 Nisan’a kadar uzatıldığını duyurdu.

Bu destinasyonlara yönelik desteğin ‘kademeli’ denmesi, verilen parasal desteğin uçağın doluluk oranına göre değişmesi sebebiyledir. Örneğin Luksor, Asvan ve Taba havalimanlarına uçan charter uçaklarında en az yüzde 40 doluluk oranı aranıyor ve yüzde 40 ile yüzde 100 arasındaki doluluk oranı değişikliğine göre mali destek artıyor.

Buna göre Marsa Alam havalimanı için değişiklik gösteren destek aralığı (doluluk oranları) yüzde 50 ila 90 arasında. Bu aralık Şarm el Şeyh ve Hurghada için yüzde 60-80 arasında. Yani yüzde 80 ile 100 arasındaki doluluk oranları yüzde 80 ile aynı seviyede olacak. (Tourexpi)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.