Mısır’da, Turizm ve Havacılık bakanları ülkenin önde gelen turizm bölgesi Hurghada’ya bir ziyaret gerçekleştirdi. Hurghadalı turizmciler, bölgedeki tesislerinin 70’inin kapalı olduğunu, açık olan 8 otelde ise doluluğun yüzde 30’u geçmediğini ifade etti.

Turistlerin bölgeye gelebilmesi için uygun fiyatlı ulaşıma ihtiyaç olduğunun altını çizen otelciler, bu amaçla Mısır Hava Yolları’nın uçuş ağının hem ülke içinde hem de ülke dışında artırıldığına dikkat çekti.

Mısır’ın ulaşım sorununu çözme yönünde çalışmaların devam ettiğini belirten Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, Air Cairo’nun Almanya’yı Şarm El Şeyh ve Hurghada’da bağladığına işaret etti.

2021-22 sezonunda Avrupa’dan Kızıldeniz bölgelerine daha fazla bütçeli uçuş imkanı sunmayı planlayan Mısır’ın, Mısır Hava Yolları çatısı altında yeni bir düşük maliyetli hava yolu kurması ve bu şekilde charter hava yolu şirketleriyle rekabet etmesi bekleniyor.

Önemli bir yatırım ve uçak gerektiren proje için çözüm bulunduğu da belirtiliyor. Pandemi nedeniyle rota ağını azaltan Mısır Hava Yolları’na ait B737-800, B777-300, A320-NEO gibi uçakların kurulacak yeni bütçeli hava yoluna tahsis edilmesi planlanıyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.