Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, yapımı devam eden modern havalimanının yüzde 40’nın tamamlandığının müjdesini verdi.

Yeni modern havalimanıyla ilgili bilgileri paylaşan Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, 2017 Ağustos itibariyle modern havalimanının tamamlanmasını beklediklerini ifade etti. Şimşek, “Ak Parti İktidarı döneminde İlimizde tüm alanlarda yapılan yatırımlar hızla artmaktadır. Tüm bu güzel gelişmeler ışığında Muş Havalimanımız yeni Teknik Blok ve Kule yapımı ihalesi 10.207.000. TL. Bedel karşılığında 2015 yılında ihale edilmiş,  2016 yılı itibariyle de ilgili firma´ ya yer teslimi yapılarak temeli atılmıştır. Şuan için işin yüzde 40´ lık kısmı bitirilmiştir. Yeni Teknik Blok ve Kule İnşaatının 2017 Ağustos ayı itibariyle bitirilmesi planlanmaktadır” dedi.

“Hemşerilerimize Hayırlı Uğurlu Olsun”

Isı, Güç ve Kuvvet santrali ile Apron inşaatının da temelinin atıldığını kaydeden Mehmet Emin Şimşek, Muş´a ciddi yatırımlar yapıldığını hatırlatarak bu yatırımların Muşlu gençlere de istihdam kaynağı olacağını sözlerine ekledi. Ak Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek sözlerini şöyle sürdürdü: “Aynı zamanda yeni terminal binası ve Mütemmimleri (Isı, Güç ve Kuvvet santrali ile Apron inşaatı) 2016 yılında 47.200.000. TL. Bedel karşılığında ihale edilmiş, yer teslimi yapılmasını müteakip ihaleyi alan firma tarafından temeli atılmıştır. Mevcut terminal binası kullanım alanı 2.400 m2 iken yeni Terminal Binasının kullanım alanı 16.500 m2 olacaktır. Aynı iş kapsamında Havalimanımızın mevcut Apron uçak park alanı 3 (Üç) iken Apron’un genişletilmesi sonucu havalimanımız 5 (Beş) uçak’lık park alanına ulaşacaktır. Tüm bu yapılacak olan çalışmalar sonucunda İlimize toplamda 57.407.000. TL. Yatırım gelmiş olacaktır. İlimiz 2018 yılı içerisinde modern bir havalimanına kavuşmuş olmanın yanında İlimizdeki istihdama da doğrudan katkı sağlayacaktır. Tüm hemşerilerimize hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.