Norwegian Air korona kriziyle birlikte finansal kısır döngüyü kıramazken, havayolunun ilk yatırımcılarından Erik G. Braathen liderliğindeki bir ekip, Norveç merkezli yeni bir havayolu kurmayı planlıyor.

7 Ekim 2020 tarihli bir basın açıklamasına göre, yeni bir havayolu şirketi, Norveç’in iç hat uçuşlarının yanı sıra Avrupa’daki doğrudan uçuş operasyonlarının güçlü bir operatörü olmayı hedefliyor.

Braathen liderliğindeki yeni havayolunun yönetim kadrosu, Norveç havacılık sektöründe deneyimli  diğer 5 girişimciden oluşuyor.

Erik G. Braathen, “Norveç havacılığına tutkuyla bağlıyız. Ancak korona salgını kontrol altına alınmadan önce piyasanın eski haline döneceğine inanmıyoruz.  Tüm deneyim ve bilgimizi yeni ekonomik gerçekliğe ve yolcuların talebine uyarlanmış yeni bir Norveç havayolunu inşa etmek için kullanıyoruz ”dedi.

Braathen açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“Yeni bir havayolu kurmanın doğru zaman olduğuna inanıyoruz. Modern uçakları makul bir fiyata kiralayabileceğiz, en üst düzey personeli işe alabileceğiz ve daha az uçakla maliyeti düşürmek ve karlılık elde etmek için  dijitalliğe önem veren şirket kurabileceğiz. Yolculara rekabetçi fiyatlar ve bilet alımından varış noktasına kadar verimli ve kolay bir dijital yolculuk sunacağız ”

Yeni havayolunun filosunu ne tür uçakların oluşturacağı henüz belirlenmedi. Yeni yeni havayolu filosunun ilk aşamada 5 uçaktan oluşacağı açıklandı.

Havayolu, 2022 yılına kadar 400 kişiyi istihdam etmeyi planlıyor. Çalışanlar, sendikalı ve Norveç toplu iş sözleşmelerinin kanunu kapsamında  olacak.

Braathen liderliğindeki yeni havayolunun yönetim kadrosu, Norveç havacılık sektöründe deneyimli 5 girişimciden oluşuyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.