Catherine Bampton isimli genç kadın, uçağına binmeyi beklerken hiç beklemediği bir uyarı aldı. Havayolu personelinin, pilotun kendisini uçağa almayacağını söylemesi üstüne Bampton çok “aşağılanmış” hissettiğini ve pilottan özür beklediğini söyledi. Firma ise bu utanç verici olayla ilgili açıklama yaptı.
Catherine Bampton isimli kadın, kendisine kıyafeti nedeniyle uçağa binemeyeceğinin bildirilmesinin ardından “aşağılanmış” hissettiğini söyledi.
Bampton, uçağa binmeyi beklerken bir Virgin Australia personelinin ona farklı bir üst giymesi gerektiğini söylediğini anlattı.
Bampton’a göre pilot, yolcuların “cildini çok fazla göstermesinden” hoşlanmaması nedeniyle bu uyarıyı yaptı.
23 yaşındaki Bampton, “Herkesin önünde, bana giydiğim kıyafetler yüzünden pilotun uçağa binmemi yasakladığını söyledi. Şoke oldum ve kafam karıştı çünkü giysilerim öyle açık da değildi” dedi.
Catherine, bir mürettebat üyesinin ondan üstüne başka bir kıyafet giymesini istediğini ve onun da yüksek boyunlu askılı bir üst, bir çift yüksek belli pantolon ve spor ayakkabı giydiğini söyledi.
Üniversite öğrencisi genç kadın, pilottan özür beklediğini söyledi ve ekledi: “Bunu başkalarına yapmalarını istemiyorum çünkü buna izin verilmemeli.”
Catherine’in havayoluna resmi bir şikayette bulunduğunu belirten firma ise “Uçağımızdaki kıyafet kuralları Avustralya’daki diğer havayollarına benziyor ve bizimle uçanların büyük çoğunluğu onları bu kuralları karşılıyor” dedi.

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.