Temsili Görsel

21 aydır maaşlarını alamayan Onur Air çalışanları bir kez daha 11 Kasım 2021 günü Saat 11:11’de Şirket önünde haklarını aramak için toplanıyor. Çalışanlar bundan önce 30 Eylül tarihinde de toplanmışlar, işverenden bir aya kadar sorunların çözüleceği sözü almışlardı. Ancak bugüne dek herhangi bir adım atılmadı.

Şirket çalışanlarından yapılan açıklama şöyle;

“Onur Hava Yolları 1600 Çalışanı ve Aileleri ile birlikte 11 Kasım 2021 günü Saat 11:11’de Şirket önünde haklarını aramak için toplanıyor.

Ülkemizin köklü havayolu şirketlerinden Onur Hava Yolları 2019 yılında Türkiye’nin 110. büyük firması olarak 3 milyar 127 milyon lira ciro açıklamasına rağmen 2020 yılında 1600 den fazla personeline henüz ülkemizde pandeminin etkileri görülmediği halde Şubat-Mart maaşları ve yine pandemi döneminde operasyonlarına devam etmesine rağmen, çalışan personellerine hiç bir maaş ödemesi yapmayıp haklarını hiç etmiştir.

21 aydır çalışanlarına maaş ödemediği gibi hiçbir açıklamada bulunmamıştır.

Şirketimizin göz göre göre iflasa götürülüyor olması ve ilgili kurumların buna duyarsız kalmasından üzüntü duyuyor, binlerce mağdur Onur Havayolları çalışanları olarak alın terimiz olan tüm hak edişlerimizi istiyor ve yine Devletimizin Onur Hava Yolları üzerinde ivedi olarak mali denetim getirmesini talep ediyoruz.

Saygılarımızla,”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.