Temsili Görsel

Onur Air çalışanları CiMER’e başvurarak Onur Air’in tüm işletme sistemleriyle mali işlemlerinin denetlenmesinin yapılmasını ve haklarının ödenmesini talep etti.

Onur Air, koronovirüs salgını nedeniyle 25 Mart 2020 itibariyle tüm uçuşları durdurmuş ve o tarihten beri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarına başlanmamıştı.

Yapılan başvuruda şu ifadeler yer aldı;

Sayın Yetkililer; Ben bir Onur Air çalışanıyım. Benim gibi mağdur edilmiş 1780 calışan var. Bizler, pandemi öncesinde dahi sistematik maaş ve diğer hakları alamadan çalıştık. Şirketimiz pandemi öncesinde dahi kar açıklayıp, 7 ay boyunca uçuş gerçekleştirirken, bizleri kullanıp, 1 TL daha ödenmediği gibi mobing yaparak kimseye para vermeyeceğiz isteyen gidip dava açsın diye tahrik ettiler.
Pilotların ve bakım ekibinin tüm lisansları diaktif olmasına sebep olunmuştur.
Bu nedenle, devletimizden onurair’in tüm işletme sistemleriyle mali işlemlerinin denetlenmesinin yapılmasını haklılık payımızın ispatı için istiyoruz. Devletimizden kazançlarını sağlayan emekçilerin hakkını vermeyip pandemi mazeret sunarak emeğimizi çalan bu şirket ve yöneticilerden şikayetçi olduğumuzu aynı zamanda da bu şirketin onca Arabistan ve Mısır operasyonları esnasındaki kazançları yurt dışında para piyasasında değerlendirmelerine ilişkin haberlerin ve bu kazançların devletten para kaçırma açısından araştırılmasını ve sorgulamasını istiyoruz.

Bu nedenle, ONUR AIR’in yetkilerine devlet tarafından el konulması amacıyla kayyum atanmasını taktirlerinize arz ve rica ediyoruz. Saygılarımızla

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.