Onur Havayolları’nda Kısa Çalışma Ödeneği’nin (KÇÖ) 31 Mart’ta sona ermesinin ardından  1-30 Nisan tarihleri arasında personel ücretsiz izne çıkartılıyor.

Genel Müdür Teoman Tosun imzasıyla çalışanlara gönderilen e-mailde şu ifadeler yer aldı;

Teoman Tosun yazıda “Geçen zaman içinde hiçbir Ticari uçuş yapmadan istihdamı bozmadan kadrolarımızı koruduk, buna karşılık Devletimizden KÇÖ adı altında maddi yardım, Vergi/SGK borç yapılandırması, SHGM ve DHMI ücret iptal veya indirimleri aldık. Bilindiği gibi bu yardım, özellikle KÇÖ bu akşam itibariyle son bulmaktadır, bunun yerine ücretsiz izin ücreti ödemesi Devletimiz tarafından imkan olarak sunulmaktadır. Ticari uçuş planlarımızı, Ülkelerin pozisyonlarına bakarak devamlı revize etmekteyiz.

Bu çerçevede son alınan karalar ile, ilk uçuşların Mayıs ayının 3.çeyreğinden itibaren uygulanabileceği ve planlanacağı gerçeği ortaya çıkmıştır. Bu arada son haftalar Genel Müdürlükte Covid pozitif test sonuçları olan çalışan arkadaşlarımızın oranı çok fazlalaşmıştır.

Tüm bu gözlemler çerçevesinde eğer KÇÖ programı uzatılmaz ise ilk aşamada 01 Nisan/30 Nisan 2021 tarihleri arası tüm personelimizi ücretsiz izine çıkarma kararı Yönetim Kurulunca uygun görülmüştür. Ücretsiz izin ödeneğinden yararlanmak için İnsan Kaynakları Başkanlığı her zaman olduğu gibi gerekli yardımı yapacaktır.

15 Nisan da durum yeniden birim Başkanları ile değerlendirilerek, gelişecek durumlar hakkında tarafınıza bilgi verilecektir”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.