Onur Air 2015 yılında marka ve itibar değerini en çok artıran havayolu seçildi.

Marketing Türkiye ile pazar ve tüketici tutumu araştırmaları konusundaki yetkinliğiyle öne çıkan bağımsız araştırma şirketi Akademetre işbirliğiyle düzenlenen “The ONE Awards Bütünleşik Pazarlama Ödülleri” 8 Ocak Cuma akşamı Zorlu Center Raffles Otel’de düzenlenen törende sahiplerini buldu. Onur Air, Akademetre çalışanlarının farklı şehirlerde her profilden birkaç bin kişiyle yüz yüze gerçekleştirdiği görüşme sonrasında rakiplerini geride bırakarak yılın havayolu seçildi.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da halk jürisi tarafından itibarını en çok arttıran markalar ödüllendirildi. Bu markaların yanı sıra başarının önemli bir paydaşı olan reklam ve halkla ilişkiler ajansları da ödüllerini aldı. Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun ödülü alırken yaptığı konuşmada katılımcıların bağımsız oylarıyla layık görülen ödülün bu anlamda çok değerli olduğunu söyleyerek ödülün verilmesine aracılık eden Marketing Türkiye ve Akademetre’ye teşekkür etti.

Toplam 35 sektörün değerlendirildiği araştırmada Onur Air tüm sektörlerin birincileri içerisinde de kendi rakiplerine karşı gerçekleştirdiği oran farkı nedeniyle 4. oldu.

Onur Air’in bu ödülü almasındaki etkenin 2015 yılında ürünü çeşitlendirmesiyle başladığını söyleyen Kurumsal İletişim Direktörü Rauf Gerz; “Avrupa’da taksi fiyatına Avrupa” sloganlı lansman kampanyamızla başlayan bir yıllık yolculuğumuz içerisinde birçok etkili kampanya iletişimine imza attık. Ana sloganımızı “Aklın Havayolu” olarak değiştirdik. Müşteri memnuniyetini ön plana çıkarttık.

Düşük maliyetli havayolu şirketi olarak basit, anlaşılır ve yalın bir ifadeyle en ekonomik bileti hangi uçuş noktalarından sunduğumuzu anlattık. Tanıtım anlamında geliştirdiğimiz sıra dışı formüller sayesinde kısıtlı bütçelerle maksimum erişim sağladığımız bir algoritmamız var. Bu formül, dijital platformlardan en çok bilet satışı yapan havayolu olmamızı sağladı. Şüphesiz, bu erişim başarısı sayesinde de ödülle buluştuk” açıklamasında bulundu.

Onur Air adına ödülü Genel Müdür Teoman Tosun alırken, Tarifeli Hatlar Genel Müdür Yardımcısı Orhan Sivrikaya ve Kurumsal İletişim Direktörü Rauf Gerz’le birlikte başarının paydaşları olan kreatif ajans (Medina Turgul DDB), dijital ajans (Temmuz Dijital) ve satın alma ajansına (Media Club) da sertifikaları sunuldu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.