Türk Hava Kuvvetleri Komutanı Hava Orgeneral Abidin ÜNAL, 18 Mayıs’da 4’üncü Ana Jet Üs Komutanlığından (Akıncı/Ankara) F-16 uçağı ile hareket ederek 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlığı (Balıkesir) ve 8’inci Ana Jet Üs Komutanlığında (Diyarbakır) incelemelerde ve denetlemelerde bulundu.

Orgeneral ÜNAL 9’uncu Ana Jet Üs Komutanlığında (Balıkesir) Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral İshak DAYIOĞLU tarafından karşılandıktan sonra, birlik faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 191’inci Filo ve Hat Bakım Komutanlıklarında filo personeli ile bir araya geldi. Orgeneral ÜNAL Ege Denizinde icra ettikleri başarılı görevler ile ülkemizin hak ve menfaatlerini koruyan pilotlarımızın değerlendirmelerini dinledikten sonra; Ege görevlerinin yanında Teröristle Mücadele ve Koalisyon Harekâtında ortaya konulan başarılardan dolayı personeli tebrik etti.

Orgeneral ÜNAL programının devamında Balıkesir’den Diyarbakır’a intikal ederek, Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz KARTEPE tarafından karşılandığı ziyarette birlik faaliyetlerine ilişkin brifing aldı. Orgeneral ÜNAL sonrasında 8’inci Ana Jet Üs Güvenlik Tabur Komutanlığı personeline hitap etti. Güvenlik Tabur Komutanlığının silah ve araç sergisini inceleyen Orgeneral ÜNAL, personelden bilgi aldı. Ardından 181’inci Filo Komutanlığına giden Orgeneral ÜNAL filo personeli ile bir araya geldi.

Hain bölücü terör örgütüne karşı yürütülen Teröristle Mücadele Harekâtı kapsamında gece görev uçuşuna bizzat katılan Orgeneral ÜNAL, diğer operasyonlarda olduğu gibi hedeflerin tam isabetle vurulmasının ardından personeli fedakârlıkları ve başarılarından dolayı tebrik ederek, “Elinize, Bileğinize Sağlık” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.