Cuma, Haziran 14, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Patrick Stewart, Uzay Yolu’ndaki Picard rolüne dönmek için üç şart sunduğunu açıkladı

Patrick Stewart, Uzay Yolu karakteri Jean-Luc Picard rolünde (Paramount Plus)

Uzay Yolu (Star Trek) oyuncusu Patrick Stewart, Jean-Luc Picard rolünü tekrar üstlenmeden önce bazı taleplerde bulunduğunu açıkladı.

Aktör, üçüncü ve son sezonuyla geri dönen spin-off dizisi Picard’da ünlü karakterini yeniden canlandırıyor.

Uzay Yolu hayranları, 1987’den 1994’e kadar 7 sezon boyunca devam eden Uzay Yolu: Yeni Nesil’deki (Star Trek: The Next Generation) karakterlerle Picard’ın bir araya geldiğini görmekten bilhassa heyecan duyacak.

Ancak Picard’ın ikinci sezonunda dizi sorumlusu Terry Matalas’ın, Stewart’ın kendi karakteriyle ilgili isteklerini görmezden gelmesinden sonra ünlü oyuncunun karaktere veda etmeye hazır olduğu ortaya çıktı.

Ünlü aktör, AV Club’a şöyle dedi:”

Başlarken yaptığımız konuşmalarda Terry’e “Tamam, eğer rolü üstleneceksem, işte yapmak istemediğim şeyler” dedim ve bir listem vardı.”

Bu listede ne olduğunu açıklayan Stewart şöyle devam etti:

Geleneksel bir üniforma giymek ya da sürekli, ortada bir sebep yokken “ileri” veya “hallet” demek istemedim.”

Ünlü oyuncu, Picard’ın kayıp Dr. Beverly Crusher’dan (Yeni Nesil’de Gates McFadden canlandırmıştı) bir mesaj aldıktan sonra dedektif moduna geçmesi fikrinin “kendisine çok fazla kapı açtığını” söyledi.

Stewart, “Picard’ı daha önce hiç böyle görmemiştik” dedikten sonra dizinin yazarlarından da bahsederek “Olağanüstü bir iş çıkardıklarını söylemeliyim” diye ekledi.

Picard, dizi sorumlusu Alex Kurtzman tarafından geliştirildi. Dizinin final sezonunda başrollerde Michael Dorn, Jonathan Frakes, LeVar Burton, Marina Sirtis, Jeri Ryan ve Michelle Hurd de yer alıyor.

2022’de San Diego Comic-Con’a katılan Stewart, burada kendisinin canlandırdığı popüler Uzay Yolu karakterine odaklanan bir film ihtimaliyle ilgili sorulan soruya “doğrudan” cevap vererek “evet” demişti.

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR