Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk

Sales Network Topluluğu tarafından düzenlenen Sales Network Summit’te, Leadership in Sales Awards 2021 (LiSA) kapsamında Turizm, Ulaştırma, Ağırlama kategorisinde Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, ‘Yılın Lideri’ seçildi.

Bu yıl 5-8 Ekim tarihleri arasında 5’inci kez düzenlenen Sales Network Summit-2021 Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin karar alıcılarını ve satış profesyonellerini bir araya getirdi.

Yılın Lideri’ seçilen Güliz Öztürk 30 yılı aşkın iş hayatını havacılık sektörünün farklı alanlarında tecrübelerle taçlandırdı. Havacılık sektöründeki geniş perspektifli tecrübesi, havayolu şirketinin misafir deneyimi ve dijitalleşme öncelikleri çerçevesinde aldığı aktif rol ve şirketin pandemi döneminde belirsizliği, değişimi ve sürecin iletişimini yönetme başarısı sebebiyle bu ödüle layık görüldü. Bu yıl ilk kez organize edilen ve 12 ayrı kategoride yılın liderlerinin açıklandığı LİSA 2021 ödüllerinin kazananları, halk oylamasıyla seçilen kısa listedeki adayların seçkin bir jüri tarafından değerlendirmesi sonucu belirlendi.

Etkinlik programında yer alan, ‘Women in Sales Network’ oturumunda konuşan Pegasus Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk ve aynı zamanda Women in Sales Network Eş başkanı Güliz Öztürk, Sales Network’un satışta cinsiyet dengesini sağlamaya yönelik çalışmalar ve ilk başlattığı sosyal projesiyle ilgili şunları söyledi:

“2019-2021 yılları arasında daha çok kurumlar içerisinde, şirketlerin ve markaların konuyu sahiplenmesi, farkındalık yaratmak ve bireysel tarafta da kadınlar ve gençlerde satış fonksiyonunu tanıtmak üzere birçok inisiyatif ele aldık. 2021 başı itibariyle daha somut aksiyonlar almak amacıyla 2 farklı proje başlattık ve bu projelerimizde 30 kurumla partnerlik yapıyoruz. Bu projelerden biri staj programı, genç kız öğrencilerimize bu sene satış pozisyonlarında staj yapma imkanı sunuyor; satış dünyasına çeşitlilik anlamında değer katıyoruz”

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.