Pegasus Hava Yolları Olağan Genel Kurul toplantısı bugün yapıldı.

Olağan Genel Kurul’da 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin alınan kararlar şöyle;

1. Yıl içinde Yönetim Kurulu üyeliğinden ayrılan Saad H. HAMMAD’ın yerine Türk Ticaret Kanunu’nun 363’üncü maddesi uyarınca Agah UĞUR’un atanması oyçokluğuyla onaylanmıştır.

2. 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin olarak Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan yıllık Faaliyet Raporu, Denetçi Raporu ve Finansal Tablolar katılan pay sahiplerince oy çokluğuyla onaylanmıştır.

3. Yönetim Kurulu üyeleri 2019 yılı faaliyetlerinden ötürü katılan pay sahiplerince oyçokluğu ile ayrı ayrı ibra edilmişlerdir.

4. 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin net dağıtılabilir dönem kârının tamamının olağanüstü yedekler hesabına aktarılmasına oyçokluğuyla karar verilmiştir.

5. Ali İsmail SABANCI, Hüseyin Çağatay ÖZDOĞRU, Sertaç HAYBAT, Michael Glyn POWELL, Mehmet Cem KOZLU, Agah UĞUR, Hatice Zeynep Bodur OKYAY ve Stephen Mark GRIFFITHS’in 2020 yılına ilişkin Olağan Genel Kurul toplantısına kadar 1 yıl süreyle görev yapmak üzere Yönetim Kurulu üyesi olarak seçilmelerine katılan pay sahiplerince oyçokluğuyla karar verilmiştir.

6. İcrada görevli olmayan Yönetim Kurulu üyelerine ödenecek huzur hakkı ve Komite görevlerine ilişkin hak edişler oyçokluğuyla tespit edilmiştir.

7. Yönetim Kurulu üyelerine Türk Ticaret Kanunu Md. 395 ve 396 kapsamına giren işlemler için katılan pay sahiplerinin oyçokluğuyla izin verilmiştir.

8. Güney Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş. (Ernst & Young Global Limited üyesi şirket) 2020 yılı faaliyetlerine ilişkin olarak katılan pay sahiplerinin oyçokluğuyla bağımsız denetçi olarak seçilmiştir.

9. 2020 yılında Şirket tarafından yapılabilecek bağış ve yardımlar için üst limit katılan pay sahiplerinin oyçokluğuyla 15.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

10. Gündemde yer alan bilgilendirme maddeleri ile ilgili olarak pay sahiplerine gerekli bilgilendirme yapılmıştır.

Öte yandan, Genel Kurul’da İcrada görevli Yönetim Kurulu üyelerine Yönetim Kurulu’nda aldıkları görevler dolayısıyla herhangi bir ödeme yapılmaması kararı alındı.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.