Pegasus Hava Yolları tarafından sürdürülen operasyonel etkinlik ve verimlilik çalışmaları kapsamında, organizasyon yapısında çeşitli değişiklikler gerçekleştirdi.

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş İşletme Genel Müdür Yardımcısı, Yer İşletme Genel Müdür Yardımcısı, Teknik Genel Müdür Yardımcısı ve Güvenlik Müdürü pozisyonlarının yürüttüğü faaliyetlerin koordinasyonundan sorumlu olmak üzere Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) pozisyonu oluşturulacaktır. Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) Genel Müdüre doğrudan raporlayacaktır.

Kabin Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı tarafından yürütülen faaliyetler ile birlikte ekip planlama ve süreç yönetimi ve standardizasyon fonksiyonları ise Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (COO) pozisyonuna bağlı olarak yeniden yapılandırılacaktır. Bu göreve Şirketimizde 2013-2014 yıllarında Yurtdışı İştiraklerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan ve hâlihazırda bağlı şirketimiz IHY İzmir Havayolları A.Ş. Genel Müdürü olarak görev yapan Nasuh Nazif ÇETİN atanacaktır.

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş Akademisi organizasyonu oluşturularak hâlihazırda Genel Müdüre doğrudan raporlayan Uçuş Okulları Projesi Genel Müdür Yardımcısı ve Ekip Eğitim Direktörü pozisyonları Uçuş Akademisi kadrosu bünyesinde yeniden yapılandırılacaktır. Bu görev hâlihazırda Şirketimiz Emniyet Yönetimi ve Kalite Direktörü olarak görev yapmakta olan Kemal Mustafa HELVACIOĞLU tarafından yürütülecektir. Kemal Mustafa HELVACIOĞLU’ndan boşalacak Emniyet Yönetimi ve Kalite Direktörü görevine hâlihazırda Emniyet ve Acil Durum Yönetimi Müdürü olarak faaliyet gösteren Murat Cem ALKAN atanacaktır.

Genel Müdüre doğrudan raporlayan Destek Hizmetleri Direktörü pozisyonu kaldırılarak Destek Hizmetleri Direktörlüğüne bağlı birimler Finans Genel Müdür Yardımcılığı olarak yeniden adlandırılan Mali İşler Genel Müdür Yardımcılığı ve İnsan Kaynakları Direktörlüğüne bağlı olarak yeniden yapılandırılacaktır.Yeniden yapılanma çalışmaları kapsamında Şirketimizde Uçuş Okulu Projesinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nadir KABAŞ ve Ekip Eğitim Direktörü olarak görev yapmakta olan Doğan İNANÇ idari görevlerinden ayrılacaklardır.

Kabin Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Nurçin ÖZSOY Şirketimizden emekliye ayrılacaktır. Teknikten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Servet ULAŞAN ise bu görevinden ayrılacak olup Şirketimize danışman olarak destek vermeye devam edecektir.

Kabin Hizmetleri fonksiyonu yönetici pozisyonuna hâlihazırda Destek Hizmetleri Direktörü olarak görev yapmakta olan Ersel GEYİK’in, Teknik fonksiyonu yönetici pozisyonuna hâlihazırda AMO Direktörü – Part 145 olarak görev yapmakta olan Ergün DEMİRCİ’nin atanmasına karar verilmiştir.

Kemal Mustafa HELVACIOĞLU,Murat Cem ALKAN,Ersel GEYİK ve Ergün EMİRCİ’nin atamaları Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onayından sonra gerçekleşecek.

Yukarıdaki değişikliklerin 14 Ekim 2016 tarihi itibarıyla yürürlüğe girmesi öngörülüyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.