Rusya’da Türkiye turlarının satışa başlanması ancak asıl taşıyıcı konumundaki charter seferlerinin ise iznin hala verilmemesi tur operatörlerinin tarifeli uçan havacılık firmalarına artan talebi firmların ek sefer ve yeni uçuş noktaları eklemeye itiyor. Son olarak Türkiye ile Rusya arasında ekonomik uçuş sağlayan Pegasus Havayolları Rusya’nın Nvosibirsk şehrinden Antalya’ya haftada 4 kez uçuş kararı aldı.

Rusya’da Türkçe yayın yapan Gazetem.ru’nun haberine göre, Tolmachevo Havalimanı basın departmanından yapılan açıklamada, “ Türkiye’nin Akdeniz kıyısındaki popüler tatil merkezine haftada dört kez tur operatörü Coral Travel’ın turistik programı kapsamında Boeing 737-800 ile uçuşlar yapılacak” dendi. Nosvosibirsk -Antalya arasındaki uçuşları 6773 sefer sayısı ile Salı, Perşembe, Cumartesi 07:10’da ve Pazar sabahları 07:25’te olacak. Dönüş yani Antalya-Novosibirsk uçuşları ise 6772 sefer sayısı ile Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Cumartesi 05:50’de olacağı bildirildi.

Türkiye’nin bütçeli havayolu şirketi olan Pegasuss bilindiği üzere başta Avrupa olmak üzere bir çok noktaya ekonomik uçuş sağlıyor. Havayolu şirketinin filosunda Airbus A320, Boeing 737-400 ve Boeing 737-800 uçakları bulunuyor. Hatırlanacağı üzere Rusya’da Türkiye turlarının yeniden satışa başlanması ve henüz charter seferlerinin uçuşa geçmemesi üzerine artan talebi karşılamak için Türk Hava Yolları, Moskova-Antalya uçuşlarını artırma kararı aldı. THY Rusya Genel Müdürü Mefail Deribaş Gazetem’e yaptığı açıklamada 1 Ağustos tarihinden itibaren günde 3 sefer ile Moskova-Antalya arası uçuş gerçekleştireceklerini açıklamıştı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.