Pegasus Hava Yolları, kuracağı uçuş okulu için çalışmalarını sürdürüyor.

Pegasus Hava Yolları, şirketin filo büyümesini destekleyecek gerekli insan kaynağının oluşturulmasına yönelik kalıcı çözümler sağlanması çerçevesinde şirketin pilot ihtiyacının karşılanması amacıyla uçuş okulu projesi geliştirilmesi kararı almış ve Uçuş İşletme’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nadir Kabaş’ı, Uçuş Okulu Genel Müdür Yardımcısı görevine atamıştı.

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu kararına ilişkin 9 Ekim 2015 tarihinde atamayla ilgili olarak bir duyuru yayınlayan Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “2005 yılında 14 uçaklık bir filoya sahipken bugün iştiraklerimiz dahil 65 uçaklık filoya ulaşmıştır. Önümüzdeki yıllarda da bu büyümenin devam edeceği düşünüldüğünde, büyümemizi destekleyecek gerekli insan kaynağının oluşturulması için daha kalıcı çözümler üretilmesine karar verilmiştir.” ifadesini kullanmıştı.

Pegasus Uçuş Okulu, eğitimde başarılı olan Türk vatandaşı pilotlara iş garantili eğitim verecek.

Uçuş okulu kurulması yönünde çalışmalarını sürdüren Pegasus Hava Yolları’nın, iki havaalanı ve ana yönetimi merkezi İstanbul olacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Uçuş ve yer dersi konusunda deneyimli pilotlardan oluşacak kadrosuyla çok yakında faaliyete geçmesi beklenen uçuş okulu ile eğitim süreci hızlandırılacak ve en kısa sürede pilotların eğitimleri tamamlanarak sektöre katılımları sağlanacak.

Eğitimde kullanılacak uçakların da alındığı ve yakın bir zamanda Türkiye’ye getirileceği öğrenildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.