Pegasus Hava Yolları’nda görev yapan uçuş ekipleri için koronavirüs aşısı uygulamasından sonra idari kadro da dahil tüm çalışanlara aşı uygulaması başladı.  

Birincil önceliği misafirlerinin ve çalışanlarının sağlığı ve güvenliği olan Pegasus Hava Yolları, tüm dünyayı derinden etkileyen COVID-19 pandemisiyle mücadeleye devam ediyor. Pegasus Hava Yolları’nda görev yapan tüm uçuş ekipleri için koronavirüs aşısı uygulaması Nisan ayının ilk haftası başlamış ve ikinci doz aşı işlemleri de Mayıs ayı içerisinde sona ermişti.

COVID-19 pandemisiyle mücadele kapsamında bu haftadan başlayarak, Sağlık Bakanlığı tarafından Pegasus Hava Yollarının idari kadro da dahil tüm çalışanlarına aşı uygulaması başladı.

Pegasus Hava Yolları 

1990 yılında charter uçuşlarla havacılık sektörüne giriş yapan Pegasus, 2005 yılında ESAS Holding tarafından satın alınarak düşük maliyetli iş modelini benimsemiştir. Pegasus, uygun ücretle ulaşım imkânı sunan, Türkiye’nin lider düşük maliyetli havayoludur. Hava yolu ile yolculuğun herkesin hakkı olduğuna inanan Pegasus, uyguladığı “low cost (düşük maliyetli hava yolu)” modeli ile misafirlerine uygun fiyatlı, zamanında kalkan ve genç uçaklarla seyahat etme imkânı sağlamaktadır. Pegasus, misafirlerini 36’sı yurt içinde, 78’i yurt dışında olmak üzere toplam 44 ülkede 114 noktaya ulaştırmakta ve İstanbul Sabiha Gökçen üzerinden Türkiye ile Avrupa, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Rusya, Orta Asya arasında bağlantılı uçuşlar gerçekleştirmektedir. 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.