Pegasus Havayollarının 31 yaşındaki F/O’su Eser Aksan Akdoğan Instagram fenomeni oldu. 29,4K takipçisi bulunan Akdoğan, aynı şirkette pilot olan eşiyle birlikte çalışma ve tatil için ziyaret ettiği egzotik yerlerden paylaştığı çarpıcı fotoğraflarla hayran kitlesi oluşturdu.

Tüm dünya hava yollarında uçan 5 bin kadın pilottan biri olan Eser, aslında F16 pilotu olmak istediğini ancak ailesinin buna izin vermediğini söylerken, erkeklerin egemen olduğu pilotluk mesleğinde kadın sayısının artması için uğraş verdiğini vurguluyor.

Hollanda’da doğup büyüyen Akdoğan, eşiyle birlikte Avustralya dışında gezmediği kıt’a kalmadığını söylerken, pilotluk mesleğinin çok zor ve özveri istediğini söylüyor.

Akdoğan, “Evde birlikte geçirilecek zamanı pek bulamazsınız, uçuşlarda karşılaşılan zor hava şartları, çok uzun çalışma saatleri ve maksimum 14 ila 16 saatlik otel odalarında yaşamaya hazırlıklı olmalısınız.” vurgusunda bulunuyor.

“Ailenizin, dostlarınızın, arkadaşlarınızın doğum gününü, özel günlerini ve yıldönümlerini özleyeceksin, bir arada olamayabilirsiniz ama bunun karşılığında, çok sayıda seyahat edilecek lokasyonlara, en renkli ve çekici yerlere de gitme şansına sahip olabileceksiniz” diyen Akdoğan, paylaşımlarını sürdürüyor.

Başta İngiliz Daily Mirror gazetesi ve bir çok havacılık temalı haber sitelerinde, instagram paylaşımlarına yer verilen Akdoğan’dan, sosyal medya bağlamında şirketi Pegasus Havayollarının faydalanmaması ayrı bir soru işareti olarak değerlendiriliyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.