Adana Büyükşehir Belediyesi, yakın savaş tarihimizin önemli simgelerinden olan bir F-4 savaş uçağını, Adana turizmine kazandırıyor. Adana’ya getirilen uçak, montajı ve çevre düzenlemesi tamamlanır tamamlanmaz izlenime açılacak.

Adana Büyükşehir Belediyesi, 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanılan çıkarma gemisini Adana’ya getirip, Seyhan Nehri kıyısındaki Gondol Marina civarına monte ederek, Adanalıların izlenimine açmasının ardından, bu kez bir jet uçağını kent turizmine kazandırıyor. Eskişehir’den getirilen F-4 Phantom savaş uçağı, montajının ve çevre düzenlemesinin ardından en kısa sürede Adanalıların beğenisine sunulacak.

NAKLİYE TAMAM, SIRADA MONTAJ VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ VAR

Adana Büyükşehir Belediyesi, daha önce 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanılan tank çıkarma gemilerinden TCG 314-302’yi Merkez Park bitişiğindeki Gondol Marina’ya yerleştirmiş, tarihi gemi Adanalıların yoğun ilgisiyle karşılaşmıştı.

Adana Büyükşehir Belediyesi bu kez Eskişehir 1. Ana Jet Hava Üssü Komutanlığı’ndan temin edilen ve 6 yıl önce uçuşu noktalanan 69-7501 kuyruk numaralı F-4 Phantom savaş uçağını, Gondol Marina’da Adanalıların izlenimine sunmaya hazırlanıyor. Bölgeye nakliyesi tamamlanan uçak, montajının ardından vatandaşlarca ziyaret edilip, incelenebilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Denizcilik Şube Müdürü Duran Kaya, daha önce Gondol Marina’ya getirilen savaş gemisine gösterilen ilginin yoğunluğunu gördükten sonra, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatıyla, kent turizmine  önemli bir değer daha kazandırmak için harekete geçtiklerini belirtti. F-4 savaş uçağının montaj işlemlerinin 15-20 gün içerisinde tamamlanması bekleniyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.