Savunma sanayimizin önemli kuruluşlarından olan Aselsan’da genel kurul yapıldı, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. İbrahim Özkol getirildi.

15 Mart’ta yapılan genel kurul sonrasında Aselsan’dan Kamuyu Aydınlatma Platformuna yapılan açıklama ile yönetim kademesinde yapılan değişiklikler duyuruldu. Aselsan Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Özkol getirildi. Aselsan’dan yapılan açıklama;

Şirketimiz Yönetim Kurulu’nun 15.03.2017 tarihli toplantısında;

– Yönetim Kurulu Başkanlığı’na İbrahim ÖZKOL’un, Başkan Vekilliği’ne Mustafa Murat ŞEKER’in seçilmesine,

– Murahhas Aza olarak Mustafa Murat ŞEKER ve Murat ÜÇÜNCÜ’nün seçilmesine,

karar verilmiştir.​​

Prof. Dr. İbrahim Özkol Kimdir?

Prof. Dr. İbrahim Özkol, 1962 yılında İzmir’de doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimine başlayan Özkol, yüksek lisans ve doktora öğrenimini de yine aynı bölümde tamamladı. Akademik kariyerine, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) tarafından İspanya’da “CASA-3000” ve “CN-235” projeleri için görevlendirilmesi nedeniyle, 1992-1993 yılları arasında geçen 15 aylık süre boyunca ara verdi. 1996 yılında geri döndüğü akademik dünyada kariyerine devam etti ve 2005 yılında “profesör” unvanını aldı. Prof. Dr. İbrahim Özkol, Rektör Yardımcılığı görevinin yanı sıra, İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Uçak Mühendisliği Bölümü’ndeki öğretim üyeliği görevini de sürdürmekte.

SSM ve TÜBİTAK destekli birçok projede yürütücü ve araştırmacı olarak çalışmakta olan Özkol ayrıca, 2013’te Türkiye’deki üniversitelerde ilk kurulan İTÜ Hava Taşımacılığı Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nın kurucusudur.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.