Avustralyalı Qantas Group, düşük maliyetli havayolu Jetstar’ın yeni CEO’su olarak Stephanie Tully’yi atadığını duyurdu.

Haber, grubun Haziran 2022’de Jetstar’ın eski CEO’su Gareth Evans’ın yıl sonuna kadar görevinden ayrılacağını duyurmasının ardından geldi.

Tully, Qantas’a 2004 yılında katıldı ve operasyonel, ticari, pazarlama ve müşteri sadakati alanlarında görev yaptı. Ağustos 2019’da, Jetstar’ın CEO’su olarak atanmadan önce Qantas’taki son rolü olan grup yöneticisi ve baş müşteri sorumlusu olarak atandı.

Svensson, 2011 yılında Qantas Group’a strateji başkanı olarak katıldı. Şu anda Qantas International ve Yurtiçi için ağ, gelir yönetimi ve ittifaklardan sorumlu yönetici görevini yürütüyor. Svensson daha önce Qantas’ın İngiltere, Avrupa ve Orta Doğu’daki bölgesel genel müdürüydü.

Qantas’dan yapılan açıklamada, Kasım 2022’de yaıpılacak resmi devir teslim öncesine atıf yapılarak, “Bu atamalar bizim için önemli bir zamanda geliyor. Ekip, tüm endüstrinin karşılaştığı zorlukların üstesinden gelmek için inanılmaz derecede sıkı çalışıyor ve veriler neredeyse zirvede olduğumuzu gösteriyor. Bu tür bir yönetici değişikliğini şirket içinde yönetmek, ivmemizi korumamız ve geçiş süreci de dahil olmak üzere büyük miktarda kurumsal bilgiden yararlanabilmemiz anlamına geliyor.” denildi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.