Qantas Airways Ltd. aircraft stand on the tarmac at Sydney Airport in Sydney, Australia, on Tuesday, March 17, 2020. Qantas is cutting almost all overseas flights and more than half its domestic schedule as the coronavirus outbreak paralyzes travel worldwide.Photographer: Brendon Thorne/Bloomberg via Getty Images

Ciddi bir çalışan eksikliği çeken Avustralya merkezli Qantas Havayolu şirketi, yöneticilerinden üç ay süresince bagaj görevlisi olarak çalışmalarını istedi.

Firmanın operasyon yöneticisi, Sydney ve Melbourne havaalanlarında çalışacak en az 100 gönüllü arıyor.

Görev tanımında bagaj yükleme ve indirmenin yanı sıra havaalanlarında bagajları taşıyan araçları sürmek de var.

Çoğu yer görevlisi olan binlerce havacılık sektörü çalışanı koronavirüs pandemisi boyunca işten çıkarıldı. Pek çok diğer küresel havayolu şirketi gibi Qantas da sınırların tekrar açılmasının ardından hizmet vermeye dönmekte zorluk çekiyor.

Şirketin operasyon yöneticisi Colin Hughes, şirket tarafından BBC’yle paylaşılan bir e-mailinde, yükselen grip ve Covid vakalarının, halihazırda devam eden çalışan eksikliğine eklendiğini, endüstriyi daha da zorladığını vurguluyor.

Yönetici ve idarecilerin, bagaj taşıma rolünde haftada üç ya da beş gün, günde dört veya altı saat çalışması isteniyor.

Başvuracak kişilerin 32 kilograma varan ağırlıklarda valizleri kaldırabilmesi bekleniyor.

BBC’ye “Operasyonel performansımız müşterilerimizin beklentisini ya da bizim kendimizden beklediğimiz standartları karşılayamıyor” diyen şirket sözcüsü, performansı geliştirmek için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını ekliyor.

“200 kadar merkez ofis çalışanımız Paskalya’da başlayan yoğun dönem boyunca havaalanlarındaki işlere yardım etti.”

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.