Pazartesi, Haziran 17, 2024

BU HAFTA İLK 5 HABER

Benzer Haberler

Qantas, yolcuların günde 20 saat rahatlıkla uçabilmesi için Sunrise Projesini geliştiriyor

Avustralyanın milli havayolu Qantas, yolcuların Avustralya’dan dünyanın neredeyse her yerine 20 saat uçabilmeleri için yeni uçağını mini spor salonlarıyla donatacak.

Havayolu şirketinin “Sağlık Bölgesi” olarak adlandırdığı yeni bölge, Airbus A350 uçaklarında görünecek. Sidney’den New York ve Londra’ya ultra uzun mesafeli uçuşlar için özel bir versiyonla 2025’in sonunda Qantas filosuna girmeye başlayacaklar.

Mini spor salonlarının kurulumunu mümkün kılmak için A350, koltuk sayısını önemli ölçüde azaltacak.

Qantas CEO’su Alan Joyce, “A350’lerimiz, rakiplerimizin çoğundan 100 daha az koltuğa sahip olacak. Bu, tüm sınıflarda ve premium ekonomi ve ekonomi sınıfındaki yolcuların ısınabilecekleri Sağlık Bölgesi için daha fazla alan sağlayacak ”dedi.

Avustralyalı havayolu, projeyi başlatmadan önce ultra uzun mesafeli uçuşlarda yolcuların sağlık ihtiyaçlarını anlamak için kapsamlı bir araştırma yürüttü.

Qantas yönetimi, “Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, hareket ve egzersizin kilit bir unsur olduğu kanıtlandı” düşüncesinde.

Sağlık Bölgesi, premium ekonomi ve ekonomi sınıfı arasındaki uçaklara yerleştirilecek. Sağlıklı ürünlerin olduğu bir büfe ve yolcuların spor yapması için alan olacak. 

Qantas, Sunrise projesi kapsamında 2019 yılında Avustralya’dan ultra uzun mesafeli uçuşlar için özel kabin geliştirme çalışmalarına başladı. Şimdi havayolu ara inişlerle Londra ve New York’a uçuyor. Direkt uçuşların organizasyonu seyahat süresini 3 saat azaltacak.

Ultra uzun uçuşlar için sorun, uçaktaki alanı düzenleme ihtiyacıydı, böylece ekonomik yolcular havada neredeyse bir günden sonra oturma pozisyonunda günlerce dinlenmeye ihtiyaç duymayacaklardı.

Daha önce, Yeni Zelanda havayolu şirketi Air New Zealand, ekonomi sınıfı yolcular için Sovyetler Birliği sonrası uzayda bilinen ayrılmış koltuklu vagonlardaki açık bölmelere benzeyen dinlenme modüllerini tanıttı. Yolcular, 2024 sonbaharından itibaren uzun mesafeli Air New Zealand rotalarında yatak rezervasyonu yapabilecekler.

Facebook ile Yorum Yapın

ÇOK OKUNANLAR