Qatar Airways, Doha’da 78. Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA) Yıllık Genel Kurul Toplantısı’na (AGM) ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaktan gurur duyar. Bu yılki IATA AGM, 19-21 Haziran 2022 tarihleri arasında Doha’da gerçekleşecek ve havacılık endüstrisinin en üst düzey liderlerini, endüstri COVID-19 salgınından kurtulurken hava yolculuğunun karşı karşıya olduğu değişen politik, ekonomik ve teknolojik gerçekler üzerine düşünmeye davet edecek.

Qatar Airways İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “Qatar Airways, etkinliğe en son 2014 yılında ev sahipliği yaptı. Yeniden Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği Yıllık Genel Toplantısı ve Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi’ne ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. IATA’nın güçlü bir destekçisiyiz ve bu yılki AGM, Dünya Kupası’na hazırlık için ülkemizdeki yeni altyapı gelişmeleriyle birlikte ünlü Katar misafirperverliğimizi sergilememiz için harika bir fırsat.”

“FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin Orta Doğu ve Arap dünyasında bir ilk olacağı göz önüne alındığında, bu sadece Katar için değil, aynı zamanda bir bütün olarak bölge için dünyanın geri kalanına mega etkinliklere nasıl ev sahipliği yapabileceğimizi göstermek ve dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçileri ve futbol taraftarlarını ağırlamak için mükemmel bir fırsat. Tarihi bir olay, yolculara dünya çapında kesintisiz bağlantı sunarak seyahati daha çevik ve esnek hale getirmeye hazır olduğumuz anlamına geliyor.”

IATA Genel Müdürü Willie Walsh “Önümüzdeki hafta Doha, hava taşımacılığının küresel başkentine dönüştürülecek. Dünyanın dört bir yanından havacılık liderleri, COVID-19’dan tüm hızıyla devam eden bir toparlanmanın ortasında 78. IATA AGM için bir araya geldi. Katılımcılar, cinsiyet çeşitliliği konusundaki ilerlemeyi ve sektörün 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma kararlılığını gözden geçirecekler. Ve yüksek petrol fiyatları, savaş ve enflasyonla birlikte, toplanma, havayollarının önlerindeki ekonomik zorlukları değerlendirmeleri için bir fırsat olacaktır. Gündem dolu olacak, “dedi.

Üç günlük konferansta, 750’den fazla üst düzey havacılık endüstrisi delegesinin yanı sıra 150’den fazla uluslararası medya ve 240 IATA üyesi havayolu, ortaya çıkan endüstri sorunlarını ve havayolu endüstrisini şekillendirecek küresel eğilimleri tartışmak üzere bir araya gelecek.

Etkinlik sırasında tartışılacak en önemli konulardan biri, havacılık endüstrisinin 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşmak için toplu olarak atacağı adımlara odaklanan sürdürülebilirlik ile ilgilidir. Ayrıca, endüstrinin “Tek Kullanımlık Plastikleri” azaltmak, karbon ofsetlerinin itibar zorluklarını ele almak ve sürdürülebilir ve düşük karbonlu havacılık yakıtlarının üretimini ele almak için küresel çabaları desteklemek için neler yapabileceğini de kapsayacak.

Qatar Airways, pandeminin zirvesinde, çevresel sürdürülebilirlik konusunda liderlik gösterme tutkusunda kararlı kaldı ve sürdürülebilir bir toparlanmaya giden yolu sağlamlaştırmak ve vahşi yaşamın ve ürünlerinin yasadışı kaçakçılığına karşı sıfır tolerans politikasıyla küresel biyolojik çeşitliliğin korunmasına katkıda bulunmak için çalışmaya devam etti. Qatar Airways, oneworld üyesi havayolları ile birlikte 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna kendini adamıştır ve karbon nötrlüğüne ulaşmak için ortak bir hedefin arkasında birleşen ilk küresel havayolu ittifakı olmuştur. Qatar Airways ayrıca, çevresel performansımızı iyileştirmeye ve IATA Çevresel Değerlendirme Programı’nda (IEnvA) akreditasyonu en üst seviyeye çıkarmaya devam ederken, yolcular için gönüllü bir karbon dengeleme programı başlatmak üzere IATA ile ortaklık kurdu ve bu program artık kargo ve kurumsal müşterilerini de kapsayacak şekilde genişletildi.

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.