Qatar Airways, Müzik ve İnovasyon Yoluyla Futbol Taraftarlarını Birleştirmek için FIFA Dünya Kupası Katar 2022 Kampanyasını Başlattı

Dünyanın en büyük futbol şovunu kutlayacak ve ikonik marş ‘We Will Rock You’ ile hayranların kalbini hızlandıracak havayolu şirketi Taraftarlar, Qatar Airways’in yeni sanal gerçeklik deneyimiyle geleceğe adım atmaya ve FIFA Dünya Kupası Katar 2022 seyahat paketini kazanma şansı için çevrimiçi bir oyunda yarışmaya davet ediliyor.

DOHA, Katar – FIFA Dünya Kupası Katar 2022’nin üç aydan kısa bir süre içinde başlamasıyla FIFA’nın Resmi Havayolu Ortağı Qatar Airways, küresel taraftarları müzik ve inovasyon yoluyla birbirine bağlayarak futbolun evrensel dilini kutluyor.

Her stadyumda tutkuyla söylenen dünyaca ünlü ‘We Will Rock You’ marşıyla bir araya gelmek.

Qatar Airways’in son kampanyası, FIFA Dünya Kupası’na giden unutulmaz yolculukları kutlayan enerjik ve heyecan verici bir TV reklamına odaklanıyor. Canlandırıcı marş, havayolunun sporun taraftarları birleştiren ve sözlü engelleri aşan evrensel bir dil olduğuna dair sağlam inancını yansıtıyor. Hayranlar, havayolunun yeni sanal gerçeklik deneyimi Qverse aracılığıyla reklamı izlemeye davet ediliyor.

https://www.qatarairways.com/html/redirect/QR/qverse/FWC22/  ziyaret ederek, kullanıcılar kampanyayı sanal uçak içi eğlence ekranında izleyebilecekleri Dünyanın En İyi Business Class koltuğu olan Qsuite’te sanal dünyada uygulamalı bir deneyime erişebilirler.

Sürükleyici deneyim sırasında kullanıcılar, maç biletleri, dönüş uçuşları ve konaklama dahil olmak üzere bir FIFA Dünya Kupası seyahat paketi kazanma şansı için Uçak İçi Keyif Oyunu’nu oynamaya teşvik edilir.

Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı, Akbar Al Baker şunları söyledi: “En son reklamımız, FIFA Dünya Kupası Katar 2022 için beklentimizi ve heyecanımızı ifade ediyor ve sporla ilgili kendi coşkumuzu yakalıyor. Dünyadaki en büyük spor şovuna tanık olmak için küresel hayranlarla uçmaya hazırız. Seyahat, spor, müzik veya inovasyon yoluyla olsun, taraftarları birbirine bağlamaya ve Katar’daki dünyayı gerçekten unutulmaz bir deneyim için birleştirmeye kararlıyız. “Ağustos ayında Qatar Airways, Londra, İngiltere’de The Journey Tour’u başlatarak turnuva için 100 günlük kilometre taşını belirledi. İnteraktif otobüs, 13 Avrupa şehrini gezmeye devam ediyor ve hayranlara inanılmaz derecede yetenekli Neymar Jr’a karşı yeteneklerini test etme, Katar’ın tarihi ve FIFA Dünya Kupası hakkında daha fazla bilgi edinme ve ilk MetaHuman kabin ekibi Sama ile tanışma fırsatı da dahil olmak üzere çeşitli etkileşimli deneyimler sunuyor. Qatar Airways markalı otobüsü ziyaret eden taraftarlar, #FlytoQatar2022 hashtag’ini kullanarak deneyimlerini sosyal medyada paylaşarak turnuvaya maç biletleri ve her şey dahil seyahat paketleri kazanma şansı yakalayabiliyor.

Turnuva, Arap kültürünün sembollerini çağırmak için tasarlanmış sekiz birinci sınıf stadyumda düzenlenecek. Al Bayt Stadyumu, 60.000 koltuk kapasiteli Açılış Maçına ev sahipliği yaparken, Lusail Stadyumu 80.000 koltuk kapasiteli turnuvanın Finaline ev sahipliği yapacak. Ahmad Bin Ali Stadyumu, Al Janoub Stadyumu, Khalifa Uluslararası Stadyumu, Education City Stadyumu, Stadyum 974 ve Al Thumama Stadyumu’nu içeren kalan stadyumlar 40.000 seyirciye ev sahipliği yapacak. Talebin artmasıyla Qatar Airways, taraftarların dünya futbolunun en büyük etkinliğindeki yerlerini güvence altına almaları için her şey dahil seyahat paketlerini artırdı.

Bu paketler maç biletlerini, dönüş uçuşlarını ve konaklamayı içerir ve dünyanın dört bir yanındaki tutkulu futbol taraftarlarının en sevdikleri takımı qatarairways.com/FIFA2022 takip etmelerini sağlar.

2017’den beri FIFA’nın Resmi Havayolu Ortağı olan Qatar Airways, FIFA Kulüpler Dünya Kupası’nın 2019 ve 2020 sürümleri ve hepsi Katar’da düzenlenen FIFA Arap Kupası da dahil olmak üzere mega etkinliklere sponsor oldu. Havayolu ayrıca, Orta Doğu’da bir ilk olan yaklaşan FIFA Dünya Kupası Katar 2022’yi de hevesle bekliyor.

Çok sayıda ödül kazanan havayolu Qatar Airways, uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2021 Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Yılın Havayolu’ olarak ilan edildi. Ayrıca ‘Dünyanın En İyi Business Sınıfı’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Salonu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Havayolu Koltuğu’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Uçak İçi Catering’ ve ‘Orta Doğu’daki En İyi Havayolu’ seçildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir altıncı kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019 ve 2021) ana ödülü kazanarak endüstrinin zirvesinde tek başına durmaya devam ediyor. Qatar Airways şu anda dünya çapında 150’den fazla varış noktasına uçuyor ve Skytrax tarafından ‘Dünyanın En İyi Havaalanı’ 2022 olarak seçilen Doha merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı üzerinden bağlantı kuruyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.