Riga Havalimanı, karbon emisyonlarının azaltılmasının ve çevresel açıdan sürdürülebilir operasyonlara hazır olduğunun bir teyidi olarak, küresel Havaalanı Karbon Akreditasyon Programına (ACA) Seviye 2 katılım sertifikası aldı.

ACA Seviye 2 Azaltma sertifikası, Riga Havalimanı’nın karbon ayak izinin son üç yıldaki ortalamanın altında olduğunu ve çevresel olarak sürdürülebilir olmaya ve odaklanmış çalışmaya devam etmeye hazır olduğunu doğruladığı anlamına geliyor.

ACA programı dünyadaki tek havalimanına özgü karbon azaltma programıdır olup, program kapsamında verilen sertifika, havalimanının sürdürülebilir kalkınma ve iklim değişikliğinin azaltılmasına yönelik stratejik ilerlemesini doğruluyor. Havalimanları ACA programına farklı seviyelerde katılarak Avrupa’daki yolcuların% 67,4’üne, dünyadaki% 45,1’ine hizmet veriyor.

Riga Havalimanı Yönetim Kurulu Başkanı Laila Odiņa, “ Çevresel sürdürülebilirlik, bir şirketin önde gelen işlerinden biri olmalıdır. Riga Havalimanı, bu konularda sistematik ve amaçlı bir şekilde çalışmakta, ekonomik faaliyetlerini çevreye minimum etki edecek şekilde yürütmektedir. Havalimanı ACA programına katılarak ve temel ilkelerine uyarak, sıfır emisyon elde etmek için daha yüksek akreditasyon seviyelerine göre sertifika almayı planlıyor.” dedi. 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.