Jean Birgen (72) yaptığı açıklamada, 30 yılık pilot olduğunu ve Türkiye’ye 5’inci kez tek motorlu uçağı ile geldiğini söyledi.

Türkiye’yi çok sevdiğini ve her gelişinde farklı bölgelerini gezdiğini anlatan Birgen, Karadeniz gezisinin ilk ayağında Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi UZAYTEM Havaalanına gelerek kenti gezdiğini belirtti.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezdiğini ve Avrupa’nın birçok ülkesinde tanıtımını yaptığını dile getiren Birgen, “Eşim ve bir pilot arkadaşımla Türkiye’ye geldik. Uçağım tek motorlu küçük bir uçak olduğu için kısa mesafeli alanlardaki havaalanlarına iniyor yakıt ikmali yapıyoruz. Daha önce İstanbul’a, Nevşehir’e Kapadokya’ya, Antalya’ya, Bursa’ya ve İzmir’e geldim.” dedi.

Bu yıl Rotayı Karadeniz’e Çevirdi
Birgen, bu yıl Karadeniz Bölgesi’ni gezmek istediklerini, önce Bursa’ya daha sonra Samsun’a geldiklerini aktararak, “Buradan Giresun ve Trabzon’a gideceğiz. Karadeniz’in yeşilliği çok güzel. Geldiğimiz şehirlerin tarihi, doğal güzelliklerini görüyoruz. Yemeklerini tadıyoruz. Türkiye’yi çok seviyoruz. Lüksemburg’a döndüğümüz de de Türkiye’nin tanıtımını yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

luksemburglu_pilot1

Trabzon Habercisi’nde yer alan habere göre Jean Birgen, Türkiye’yi çok sevdiklerini vurgulayarak, “Uçağımla gelirken birçok yörenin üzerinden uçuyor güzelliklerini havadan görme fırsatı da buluyoruz ve fotoğraflar çekiyoruz. Döndüğümüzde başta Lüksemburg olmak üzere, Fransa, Norveç, Almanya ve Hollanda gibi ülkelerde Türkiye’nin tanıtımına katkı sağlayacağız.” sözlerine yer verdi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.