Türkiye’de turizm sezonunun kapanması sonrası Rus hava yolu şirketlerinin ağırlığı Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) vereceği ifade edildi.

Gazetem.Ru’nun Interfax’tan aktardığı habere göre Rus havacılık yönetimi, Türkiye’ye uçuş izni sayısını azaltmayı, Birleşik Arap Emirlikleri’ne uçuş sayısını arttırmayı planlıyor.

BAE’de turizm sezonu başladı

Interfax Haber Ajansı’nın kaynağı tarafından yapılan açıklamada “Şimdiye kadar Türkiye’ye uçuşları azaltma kararı alınmadı. Bununla birlikte, kış programındaki mevsimsel faktörler nedeniyle, uçuşların Birleşik Arap Emirlikleri lehine değiştirilmesi planlanıyor. Böyle bir karar, Antalya tatil beldelerinde turizm sezonunun sonu ve BAE’de başlangıcı ile ilişkilidir” ifadelerine yer verdi.

Rusya Federasyonu Başbakan Yardımcısı başkanlığında koronavirüs enfeksiyonunun yayılmasıyla mücadele için ekim ayı sonunda operasyonel merkez toplantısında da benzer bir öneri yapıldı. Toplantıda görüşülen konular arasında sadece uçuş kotalarının değişimi değil, aynı zamanda taşıyıcıların Birleşik Arap Emirlikleri’ne düzenli uçuşlar gerçekleştirebilecekleri şehirler listesinin genişletilmesi de vardı

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.