Bakımda olan 3 uçağının teslim tarihi geciken VIM Airlines bazen bir günü aşan uçuş ertelemeleri nedeniyle yolcuların tepkisine neden oldu. Mağdur yolcuların Domodedovo Havalimanı’nda protesto gösterisi düzenlediği belirtiliyor.

Türkiye’ye planladığı uçuşlarında büyük aksamalar yaşayan VIM Airlines adlı hava yolu şirketine yolcular büyük tepki gösterdi. Kimi yolcular havalimanında protesto eylemi yaparken, kimileri de turlarını iptal etmek için mahkemenin yolunu tuttu.

”3 GENİŞ GÖVDELİ UÇAK BAKIMDAN DÖNMEDİ”

VIM Airlines’ın bakımda olan geniş gövdeli 3 uçağının söz verilen teslim tarihine yetişememesi, Moskova’daki Domodedovo Havalimanı’nda olayların çıkmasına neden oldu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, bakıma gönderilen uçakların 10 gün önce teslim edilmesi gerekirken hala teslim edilmediği ve ertelemelerin bu nedenle yaşandığı belirtildi.

UÇAK KİRALAMA GİRİŞİMİ BAŞARISIZ OLDU

VIM Airlines’ın sorunu çözmek için başka hava yolu şirketlerinden uçak kiralama girişimlerinin de sonuçsuz kaldığı belirtilirken, yoculara bir özür mesaj gönderen şirket yönetimi sorunun birkaç gün içinde çözüleceğini açıkladı.

MAĞDUR YOLCULAR İSYANDA

Yaşanan büyük gecikmelerden dolayı mağdur olduğunu belirten Rus turistlerin ise havalimanında protesto gösterisi dizenlediği öğrenildi. Yolcular, uçuşlarda bir günü aşan gecikmeler yaşanmasına rağmen ne yemek ne de konaklama hizmeti alabildiklerini belirtiyor.

YOLCULAR TUR İPTALİ İÇİN MAHKEMEYE GİDECEK

Rus medyasında yer alan haberlere göre, planlanan uçuşları bir günün üzerinde ertelenen yolcuların turu iptal etmek ve tur bedelini tur operatöründen geri almak için mahkemeye başvuracağı belirtiliyor. Yolcular, söz konusu gecikmenin sözleşmenin ihlali anlamına geldiğini düşünüyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.