Image #: 23108428 (130705) -- MOSCOW, July 5, 2013 (Xinhua) -- Passengers are seen in Terminal D at Moscow's Sheremetyevo International Airport, Russia, July 5, 2013. Snowden, via his legal advisor Sarah Harrison from WikiLeaks, earlier this week handed over an asylum request to Russian authorities but withdrew it later. He fled to Moscow from Hong Kong and has reportedly stayed since June 23 in the transit area of Moscow's Sheremetyevo airport. (Xinhua/Liu Yiran) XINHUA /LANDOV

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ülkeye giriş ve ülkeden çıkış prosedürlerini yenilemek için bir çalışma başlattıklarını açıkladı. Association of European Businesses (AEB) üyeleriyle bir araya gelen Lavrov, çalışmanın İçişleri Bakanlığı’nın istediği üzerine başladığını söyledi.

Giriş ve çıkış prosedürlerini daha şeffaf hale getirmek istediklerini söyleyen Lavrov, çalışmanın henüz başladığını ve tamamlanması için iki aylık bir süreye ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekledi.

TürkRus’ta yer alan habere göre Lavrov iş insanlarının önerilerini de iki bakanlığın ortak çalışma grubuna iletme sözü verdi. Dışişleri Bakanı, iş insanlarının kendilerini rahat hissetmesi konusunu önemsediklerini ifade ediyor.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.