Rusya’dan Türkiye’ye dönük artan turist talebi, yeni uçuş güzergahlarının açılmasını hem de uçuş sayısının artmasını beraberinde getiriyor.

Daha önce Rusya’nın değişik kentlerinden Antalya’ya dönük olarak yapılan tarifeli seferler, Dalaman ve Bodrum’u da kapsayacak şekilde genişletiliyor.

Türkiye’de yaşanan olaylara rağmen Rusya’dan Türkiye’ye dönük talebin arttığı belirtilen ATOR açıklamasında, darbe sonrası iptal edilen tarifeli uçuşların yeniden başlaması ile birlikte Türk ve Rus taşıyıcıların iki ülke arasındaki operasyonlarının da arttığına dikkat çekildi.

Uçuşların yeniden serbest bırakılması ile birlikte Pegasus’un Novosibirsk – Antalya arasındaki seferleri haftada 4’e çıkarılacak.

3 AĞUSTOS’TA DALAMAN’A İLK UÇAK İNECEK

Ağustos ayı ile birlikte Türkiye ile Rusya arasında yapılan tarifeli seferlerin sayıları ve uçulan destinasyonların sayısı da artıyor. Daha önce Moskova Novosibirsk ve Krasnodar’dan Antalya’ya yapılan direkt uçuşlar, Dalaman ve Bodrum’u da kapsayacak şekilde genişletiliyor. Rusya’dan Dalaman’a ilk uçuş, 3 Ağustos tarihinde gerçekleşecek.

PEGAS TOURİSTİK HANGİ ŞİRKETLERLE NERELERE UÇUYOR?

Pegas Touristik’in açıklamasına göre, Moskova’dan Antalya’ya THY ve Onur Air ile uçan şirket, Novosibirsk ve Krasnodar’dan Antalya’ya Pegasus ile uçuyor. Şirket ayrıca, Kazan-Antalya arasında da Onur ile uçuyor. Pegas Touristik ayrıca, North Wind hava yolu şirketi ile Kazan, Samara, Perm ve Ufa’dan Dalaman’a, Ural Airlines ile de Bosrum’a uçacak.

CORAL DA DALAMANA YOLCU GÖNDERECEK

Rusya pazarının diğer önemli iki oyuncusu Coral Travel ve Anex Tour ortak uçuşlarla yolcularını Türkiye’ye gönderecekler. Coral Travel, Moskova-Antalya uçuşlarında THY, Onur Air ve Aeroflot hava yolu şirketlerini kullanırken, St Petersburg-Antalya ve Ufa-Antalya uçuşlarında THY’yi, Krasnodar/Novosibirsk-Antalya uçuşlarında Pegasus ve Kazan-Antalya uçuşlarında onur Air’in uçaklarını kullanacak. Pegas Touristik gibi Coral Travel da Samara, Ufa, Perm ve Kazan’dan Dalaman’a North Wind hava yolu şirketinin tarifeli seferleri ile uçacak.

GÖZLER ERDOĞAN-PUTİN ZİRVESİNDE

Charter uçuşlarının başlaması için Türkiye’nin 9 Ağustos’ta yapılan Erdoğan-Putn görüşmesini beklediği belirtilen ATOR açıklamasında, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin Rusya ziyareti sırasında yapıtığı, ”İki ülke arasındaki sorunlar yüzde 80 oranında çözüldü” açıklamasına yer verildi.

(Turizm Güncel)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.