Pulkovo Havaliman işletmecisi Northern Capital Gateway Company, yolcu trafiğinde ve Türk kentlerine uçuş sayısında artış olduğunu bildirdi.

Haziran 2021’de St. Petersburg ile Türkiye arasındaki uçuşların yeniden başlamasından bu yana Pulkovo Havalimanı 53.000 yolcuya ve 182 uçuşa hizmet verdi. Temmuz-Ağustos ayları arasında Türkiye’ye günlük uçuş sayısının 10-12’ye çıkması bekleniyor.

Günümüzde Pulkovo havaalanından Türkiye’nin çeşitli noktalarına uçuluyor. Antalya, Bodrum, İstanbul ve Dalaman. Havalimanının güzergah ağının Eylül ayında SunExpress’in İzmir’e uçuşlarına haftada iki kez yeniden başlaması planlanıyor.

Antalya’ya düzenli ve charter uçuşlar, Azur Air, I Fly, Royal Flight, Nordwind Airlines, Türk Hava Yolları, Rusya ve Ural Havayolları gibi taşıyıcılar tarafından gerçekleştirilmektedir.

Azur Air, Dalaman’ın yanı sıra St. Petersburg-Bodrum arasında haftada iki kez uçuş düzenliyor.

Türk Hava Yolları  İstanbul’a günde iki kez düzenli seferler gerçekleştiriyor. 6 Ağustos’tan itibaren Nordwind Havayolları da bu rotayı işletmeye başlayacak.

22 Temmuz’dan itibaren Pegasus Hava Yolları, İstanbul – Sabiha Gökçen Havalimanı’na haftada iki kez sefer düzenlemeye başlayacak.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.