Pazartesi günü Ryanair, en az 100 adet Boeing 737 Max 10 satın almaya yönelik  müzakereleri durdurduğunu kamuoyuna duyurmuştu. Havayolu şirketi “daha fazla zaman kaybetmek” istemiyor. Bunun nedenini ise “Amerikan uçak üreticisinin, uçakları uygun bir fiyata satmaya yanaşmaması” olarak açıklıyor.

Corriere della Sera gazetesine konuşan Michael O’Leary, Amerikalıların tahminlerinin yanlış olduğuna inandığını yineledi. Ryanair patronu, “Boeing’in pazar konusunda fazla iyimser olduğunu kibarca belirttik, çünkü yüzlerce teslim edilmemiş ve park edilmiş uçakları var, özellikle Seattle’da. Aynı zamanda, Delta Air Lines ve Jet 2 gibi bazı müşteriler de Airbus’a sipariş verdi. Kafalarından neler geçtiği hakkında hiçbir fikrim yok.” dedi

Airbus, Easyjet’e odaklandı. Bu yanlış yol!

Ryanair’in yan kuruluşu Lauda, ​​önümüzdeki birkaç yıl içinde  Avrupalılardan(Airbus) Boeing’e geçecek olsa da , O’Leary tekrar Airbus’dan satın almayı dışlamadığını belirterek, “Görüyorsunuz, bize A320 ve A321’i Boeing’in jetleri için sunduğu fiyatın yüzde beş altında bir fiyata satarlarsa hemen Airbus’a geçeriz. Ancak geçmişte, Amerikalılar(Boeing) daha ucuzdu. Bunun nedeni, Airbus’ın bir süre önce Easyjet’e odaklanmasıydı ki bu kesinlikle yanlış bir yoldu. Grubun Lauda’da 25 Airbus jeti, Ryanair’de 450 Boeing 737’si var; ama Airbus daha ucuz olsaydı onların uçaklarını alırdık” vurgusunda bulundu.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.