Düşük maliyetli havacılığın önde gelen şirketi Ryanair şirketin ilk Ukrayna hatlarını bugün duyurdu. Ryanair’in uçacağı 34’üncü ülke olacak olan Ukrayna’ya şirket 4 farklı noktadan uçuş gerçekleştirecek.

Ryanair haftada üç kez Eindhoven’dan, beş kez Londra Stansed Havalimanı’ndan, üç kez Manchester’dan ve haftada üç kez Stockholm Skavsta’dan Kiev’e uçuş gerçekleştirecek. Haftada 15 uçuş gerçekleştirecek firma 250 bin kişiyi uçurmayı planlıyor.

Ryanair’in yeni hatların duyurusuna özel kampanyası ile 19,99 Avro’dan bir günlüğüne satışa çıkartılan biletler ile Ekim ve Kasım hatlarında uçulabilecek. Şirket ayrıca Ukrayna’nın önemli şehirlerinden Lviv’e de uçuş başlatmak için plan yapıyor.

Ryanair Ticari Uçuşlar Başkanı David O’Brien yaptığı açıklamada Ryanair olarak 34’üncü uçuş noktaları olacak olan Ukrayna’ya uçmaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti. Dört farklı şehirde Ekim ayından itibaren başlayacak uçuşlar ile Kiev’e 250 bin yolcu getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

İkinci bir nokta olarak Lviv’e de sefer başlatmak istediklerini söyleyen O’Brien düşük ücretlerle yolculara hizmet etmek istediklerini söyledi.

Ukrayna Altyapı Bakanı Volodymyr Omelyan Ryanair’in Ukrayna’ya uçuş başlatması için bir süredir yürütülen görüşmelerin başarıyla sonuçlanmasından dolayı mutluluk duyduklarını ifade etti. Omelyan ayrıca Ryanair’in Ukrayna ve Avrupa arasında kuracağı yeni köprünün yeni yatırımcıların ülkeye gelmesine etki edeceğine inandığını söyledi.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.