Sivrihisar Havacılık Merkezi, Necati Artan Tesislerinde (Eskişehir) pandemi sebebiyle ara verilen “S.H.M. / SKYDIVING FEST” etkinliği  08 ve 09 TEMMUZ (Cumartesi / Pazar) günleri gerçekleştirilecek. 

Organizasyon Komitesi Başkanlığı’ndan etkinlikle ilgili duyuru şöyle;

Skydiving Festivali’ne Katılan Paraşütçülerimizin Dikkatine:
Pandemi sebebiyle ara verdiğimiz “S.H.M. / SKYDIVING FEST” etkinliğimize kaldığımız yerden devam ediyoruz !
S.H.M. “SKYDIVING FEST 2023”, 08 ve 09 TEMMUZ (Cumartesi / Pazar) GÜNLERİ, Sivrihisar Havacılık Merkezi / Necati Artan Tesisleri / Doğu Apronu’nda organize ediliyor.
Festivale, lisanslı olan paraşütçü arkadaşlarımızın katılımı mümkün olmakla beraber, paraşüt lisansları ve diğer evraklarının geçerli olması, her bir paraşütçümüzün kendi sorumluluğunda olup, bunların kontrolü ayrıca organizasyon tarafından yapılmayacaktır. Bir başka deyişle, her paraşütçümüz kendinden sorumlu olarak bu organizasyona katılmak durumundadır. Buna ilişkin bir taahhütname, organizasyona katılan her bir paraşütçümüzden yazılı olarak alınacaktır.
Katılmak isteyen paraşütçülerimizin rabia@shm.aero adresine kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Rabia Hanım’a 0 222 724 30 41 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.
Atlayışlar, her iki gün boyunca havanın müsait olacağı zamanlar içinde, sabah saat 05.30’dan gün batımına kadar devam edecektir. Bu sene paraşüt atlayışlarında iki ayrı uçak kullanılacak. Efsanevi ANTONOV AN2 ve CESSNA 172! Havanın rüzgârsız olduğu günün ilk saatlerinde AN2 ile atlayış yapabileceksiniz. Daha sonra rüzgâr durumuna bağlı olarak C-172 devam edecek. Atlayışların AGL 7.000 feet ve 10.000 feet aralığında olması planlanmaktadır.
Bütün atlayışlar ÜCRETSİZ olup, sıralama konusunda Havacılık Centilmenliği ile hareket edilmesinin doğru olacağına inanarak Paraşütçü arkadaşlarımızın bu hususta uygun davranacaklarına eminiz.
Paraşütlerinizi rahatça katlayabilmeniz için “RIDDELL” hangarı size tahsis edilecektir.
Dilerseniz SHM tarafından sağlanacak çadırlarda ÜCRETSİZ kalabilirsiniz. Uyku tulumunuzu yanınızda getirmeyi unutmayınız. Çadırda konaklamak isteyen Paraşütçülerimizin, bu isteklerini rabia@shm.aero adresine bilgi vermeleri gerekmektedir.
Dilerseniz G Blok misafirhanesinde ücreti karşılığı kalabilirsiniz. Oda rezervasyonu için SHM yönetimiyle rabia@shm.aero mail adresi üzerinden temasa geçebilirsiniz.
Sabah 05.00 itibari ile Doğu Apronu’nda “SKY BÜFE” hizmetinizde olacak! Kahvaltı ve öğle yemekleri için “SKY BÜFE” den hizmet alabilirsiniz. Akşam yemekleri içinse Batı Apronu’nda “SKY CAFE” hizmetinizde olacak.
09 Temmuz / PAZAR akşamı, “Canlı Müziğin Gökyüzü Versiyonu” Grup TRİAN tam kadro SKY CAFE’de sizlerle olacak. Organizasyona katılan Paraşütçülerimize “Katılım Sertifikaları” Pazar akşamı Sky Cafe’de takdim edilecek.
Ayrıca, “SEMİN ÖZTÜRK ŞENER / ACT HAVA YOLLARI Solo Akrobasi Gösterisi” muhteşem performansıyla bu etkinlik içinde yer alıyor!
Çook keyifli bir hafta sonu geçirmeniz dileği ile… J
Organizasyon Komitesi Başkanlığı
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.