Samsun’da Havaalanına yolcu transferlerini bundan sonra Havaş yapmayacak. Samsun’un havalimanı yolcu transfer çalışmalarını artık Samsunlu BAFAŞ yapacak.

Havalimanları ile Şehir merkezleri arasında Havayolu yolcularına yolcu taşıma hizmetlerini Türkiye genelinde yıllardır sürdürmekte olan Havaş, Büyükşehir kanununda yapılan ulaşım hizmetlerinin yetkisinin değişimine istinaden İstanbul, Ankara, İzmir, Kahramanmaraş, Van, Muğla, Şanlıurfa ve Antalya gibi birçok şehirde yolcu transfer hizmetleri ihalelerini kaybetmişti. Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin 10 Aralık 2015 tarihinde aldığı karar doğrultusunda Çarşamba Havalimanı Hatlarını (Havalimanı Çarşamba ve Terme ilçesi) ile (Havalimanı Samsun Şehir Merkezi, Atakum, 19 Mayıs, Bafra, Alaçam ve Yakakent İlçelerinin) tamamının yolcularının havalimanına taşınması ihalesini Havaş kaybetti.

İHALEYİ SAMSUNLU FİRMA ALDI

İhaleyi 10 yıl süre ile Bafra merkezli İbrahim Şen Lamirjen Tur firması 2 milyon 350 bin TL bedelle kazandı. Çarşamba Havalimanı’ndan Samsun istikametine giden ve gelen yolculara yapılacak tüm hizmetlerin bundan sonra Samsunlu Lamirjen Tur tarafından yapılacağı bildirildi.

15 ARAÇ 25 PERSONEL HİZMET VERECEK

Lamirjen Tur firması sahibi Şükrü Şen, Çarşamba Havalimanı hatlarında yedi yıldır 15 Araç ve 25 personel ile yolcu taşıması yaptıklarını, akabinde yolcuların hizmet konusunda daha önceki deneyimlerine istinaden zorluk yaşamayacaklarını belirtti. Şen, Hizmette çalışacak olan araçların tamamının 2016 Model, Konforlu, Kamera, Ses ve İnternet sisteminin bulunduğunu, dolayısıyla kısa mesafeli hatlarda dahi deneyimli personelleri sayesinde yolcuların gündüz ve gecenin her saatinde rahat ve konforlu bir şekilde seyahat edebileceklerini; Atakum ilçesinde ise Barış Bulvarı ile Abdullah Gül Bulvarı Güzergâhlarında hizmet vereceklerini dile getirdi.

ADI BAFAŞ OLACAK

Şen, İhaleyi Lamirjen Ünvanı adıyla kazandıklarını ancak, Lamirjen isminin yerli isim olmadığından yolcularımızın zihinlerinde taşıyıcı firma ismini daha kolay ve çabuk hatırlamaları amacıyla Ticaret Sicil Gazetesinde Değişiklik yaparak BAFAŞ olarak tescil yapıldığını belirtirken, bundan sonra havalimanı yolcu taşımacılığı için yolcuların uçaklara yönelik olarak şehir merkezi ve ilçelerden nerelerden servis araçlarına binecekleri ve servis ara durakları ile araçların kalkış saatleri hakkında kendilerine 7/24 olarak 0544 925 5555 – 0544 935 5555- 0544 945 5555 ile 0362-542 82 00 numaralı telefonlardan ulaşabileceklerini hatırlattı. Şen ayrıca firma ortaklarının yapısının her açıdan güçlü olduğunu Büyükşehir taşımacılığında Ortaklarının Bafralı iş adamları Erol Esen, Ahmet Esen, Kemal Tanrıverdi, Bayram Öztaş, Çetin Akça ve Ali Şahiner olduğunu belirterek; Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Raylı Sistem Daire Başkanlığının taşımacılık hakkında verecek olduğu kararlara kesinlikle uyacaklarını ve Yapmış olduğu Hizmetlerden dolayı Sayın Yusuf Ziya Yılmaz’a teşekkür ettiğini belirtti. (SamsunHaber.TC)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.