Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın bakım onarım nedeniyle kapatılacak olmasının tartışmaları sürüyor. İş ve esnaf temsilcileri, “Mevcut pistin bakımının yanısıra ek pist yapılması” çağrısında bulundu.

Samsun-Çarşamba Havaalanı pistinin bakıma alınacak olması, başta turizmciler olmak üzere bir çok kesimin tepkisine yol açtı. Son olarak, Samsun Genç İşadamları Derneği (SAMGİAD) Başkanı Savaş Gömeç ve Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği(SESOB) Başkanı Eyüp Güler, “Havaalanımıza ek pist yapılması şart” açıklamasında bulundu.

‘PİSTİN ONARIMI FIRSAT OLSUN…’

Havaalanın mevcut pistinin bakıma alınması, güçlendirilmesi çalışmalarının sevindiriciği olduğunu belirten SESOB Başkanı Eyüp Güler, “Bundan dolayı havaalanının kapatılacak olması ise üzüntü verici. Hazır bu işe başlanmışken havaalanımıza bir de ek pist inşa edilsin. Yolcu sayısı ve uçuş sayısı her geçen gün artan Samsun-Çarşamba Havaalanı’nın yeniden ele alınması, yeni yapılacak 2. pist ile birlikte büyütülmesinde çok büyük faydalar var. Madem mevcut pist onarıma alınacak, bu söylediğimiz yeniliklerin gerçekleştirilmesi için fırsat olmasını diliyorum” dedi.

SAMGİAD: YILLARDIR SÖYLÜYORUZ!..

SAMGİAD Başkanı Savaş Gömeç ise, genç girişimciler olarak havaalanına 2. pistin yapılmasını uzun süredir talep ettiklerini hatırlattı. Gömeç, “2. pist acilen inşa edilmelidir. Madem bu konu gündeme geldi, onarımdan bahsediliyor, o zaman havaalanımızın büyütülmesi, genişletilmesi için de çalışmalar yapılsın. Havaalanı hayat damarlarımızdan birisi. Gerekli tadilatlar en kısa sürede yapılmalı, 2. pist mutlaka inşa edilmelidir. Geç bile kalınmıştır. Sayın Bakan, kapalı kalma süresinin 45 gün olacağını açıkladı. Samsun TSO’nun bu konudaki çabasını takdirle karşılıyoruz. Bizler üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız” diye konuştu.

THY MÜDÜRLÜĞÜ 2 AYDIR BOŞ!..

Öte yandan, Samsun THY Müdürlüğü’ne henüz atamam yapılmaması ise dikkatleri çekiyor. THY Müdürlüğü’ne, Muhammet Ali Akoğlan’ın 2 ay önce görevden alınmasının ardından Sinop THY Müdürü Gürdal Yılmaz vekaleten bakıyor. Samsun THY Müdürlüğü’ne bir türlü atama yapılmaması ise tepki çekiyor.

(Ali Birol/SamsunHaber.TC)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.