Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Çınaroba mahallesindeki 460 rakımlı Çınarlıtepe’nin Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenmesinin ardından bölge yamaç paraşütü sporuna açıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada bir süre önce yapılan incelemelerde Çınaroba mahallesindeki Çınarlıtepe’nin coğrafi özellikleri bakımından yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunun belirlendiğini kaydetti.

Uçuşların çıkış noktası olan alanda bazı fiziki düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Yaralı, söz konusu alanda yapılan iyileştirmenin ardından bölgenin hava sporuna açıldığını, çevre il ve ilçelerden gelen sporcuların Çınaroba mahallesinde yamaç paraşütü ile uçmaya başladıklarını söyledi.

Saruhanlı’nın böylesine ilgi çekici bir spor dalıyla anılmaya başlanmasının ilçe için büyük bir prestij olacağını dile getiren Yaralı şunları söyledi;

“Bölgemizin yamaç paraşütü sporcuları için cazip hale gelmesi, hem sportif havacılık camiasına hem de Saruhanlı’nın yurt çapında tanınmasına ve gelişip çekici bir turizm merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Bunun için Saruhanlı Belediyesi olarak gerekli her türlü desteği sağladık, bundan sonra sağlamaya da devam edeceğiz. Biz tüm spor dallarını seviyor ve destekliyoruz.”

Türk Hava Kurumu’na (THK) bağlı Manisa Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Bilgin Yavaş, İdari İşler Müdürü Doğan Uçar, Tandem Pilotu Elif Kurukütük ve Paramotör Pilotu Duncan Babington, yapılan hizmetten dolayı Başkan Yaralı’ya teşkkür etti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.