Almanya’da faaliyet gösteren en büyük uçak bileti dağıtıcılarından biri olan Airconso’nun sistemleri kapandı, acenteler firma yetkililerine ulaşamıyor. Firmanın genel müdürünün de gözaltına alındığı iddia edildi.

Acentelere toplu halde uçak bileti satışına aracılık eden firma üzerinden geçtiğimiz hafta Düsseldorf’da alınan biletler iptal edilmişti.

İzin sezonu dolayısıyla binlerce gurbetçi vatandaşın şirket aracılığıyla ünlü hava yolu şirketlerinden bilet aldığı ve önümüzdeki dönemlerde de iptallerin yaşanması durumunda havacılık sektöründe çok ciddi sorunların ortaya çıkacağı ifade edildi.

Türk bankaları da etkilenecek

Şirketin bağlantıda olduğu ve birlikte çalıştığı birçok Türk bankası da bulunuyor. Bu çerçevede geçtiğimiz aylarda merkezi Frankfurt’ta bulunan bir Türk bankasında bazı işten çıkarmaların yaşandığı iddia edildi.

Konuyla ilgili görüşlerini aldığımız acente yetkilileri, Öger Türk’ün aralık ayında iflas ettiği için çok az uçuşun iptal olduğunu, onların da birçoğunun acenteler tarafından üstlenildiğini kaydettiler. Ancak binlerce bilet satan Airconso uçuşları iptal olursa, yetkililer havacılık sektörünün ve acentelerin ciddi bir sorunla karşı karşıya kalacaklarını belirtiyorlar.(sonhaber-Hollanda)

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.