Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) genel müdürlüğünden alınan Serdar Hüseyin Yıldırım, bir veda mesajı yayınladı.

Yıldırım’ın veda mesajı söyle:

Kıymetli mesai arkadaşlarım,

“6 Mart 2015 günü atandığım DHMİ Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinden 1 Ekim 2016 tarihi itibarıyla ayrılmış bulunuyorum.

Birlikte zor bir 19 ay geçirdik. İki genel seçim yaşadık, Atatürk havalimanı dahil çok sayıda kalleş terör saldırısı gördük. 15 Temmuz ihanetine şahit olduk. Bu zaman zarfında dört kıymetli bakanımız ve müsteşarımızla çalıştık. Tabiri caizse “hızlandırılmış” ve “olağandışı” çalışma döneminden geçtik.

Bu dönemde her seviyedeki mesai arkadaşımızla gece-gündüz demeden, büyük fedakârlıkla çalışarak hiçbir faaliyetimizi, projemizi aksatmadık. Dünyanın gıpta ettiği İstanbul Yeni Havalimanı gibi yatırımlara hız verdik. Türk Sivil Havacılığının tüm paydaşlarıyla omuz omuza, emin adımlarla geleceğe yürümekten bir an geri durmadık.

Ancak beni üzen bir husus, Kuruluşumuzu yurtdışı faaliyetlere açarak “global bir marka” haline getirmek gibi büyük projelerimizi, bu zor dönemde maalesef gündeme getirememiş olmamızdır.

Şahsen insan odaklı ve öncelikli bir yönetim anlayışını benimseyerek kapımı herkese açık tuttum. “En kolay ulaşılan Genel müdür” diye anılmak beni ziyadesiyle mutlu etti.
Her zaman adaleti gözetmeye, çifte standarttan kaçınmaya, şeffaflık ve dürüstlük çerçevesinde görev yapmaya gayret gösterdim.

Yine de hasb-el beşer, hatalarımız, eksiklerimiz olmuştur. Bilmeden ve istemeden herhangi birinizi üzdü isem haklarınızı helal ediniz. Benden yana -eğer var ise- hakkım hepinize helal olsun.

Bu vesileyle bayrağı devralarak benden sonra görev yapacak değerli arkadaşıma başarılar diliyor, hepinizi Kadir-i Mutlak olan yüce Allah’a emanet ediyorum. Muhabbetlerimle.”

Serdar Hüseyin Yıldırım  

DHMİ’de devir teslim töreni gerçekleştirildi

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, görevini Genel Müdür Yardımcısı Funda Ocak’a devretti.

DHMİ Genel Müdürlüğünde devir teslim töreni gerçekleştirildi.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şaban Atlas, törende yaptığı konuşmada, 19 aydır birlikte çalıştıkları Yıldırım ile dostluğunun devam edeceğini ifade ederek, makamların geçici olduğunu söyledi.

Her şeyin başlangıcı ve sonu olduğu gibi makamların da başlangıcı ve sonunun olduğunu vurgulayan Atlas, “Geldiğimizi karşıladığımız normallikle gidişimizi de karşılıyoruz. Genel Müdürümüze bundan sonraki yaşamında başarı diliyorum.” diye konuştu.

Funda Ocak ile yıllardır birlikte başarılı çalışmalar yaptıklarını bildiren Atlas, bundan sonra da başarılı çalışmalar yapacağına inandığını kaydetti.

Ocak da 19 aydır birlikte çalıştığı Yıldırım’a teşekkür ederek, “Biz onu uğurluyoruz ama kalbimizden uğurlamıyoruz. Her zaman kapımız ve kalbimiz açık. Bundan sonraki yaşamınızda ekibim adına size başarı diliyorum. Her şey için teşekkür ediyorum.” dedi.

“DHMİ Genel Müdürlüğünde çalışmaktan şeref duydum”

Yıldırım ise görevde bulunduğu 19 ayın çok hızlı geçtiğini belirterek, görev yaptığı dönemde Türkiye’nin çok özel günlerden geçtiğini, iki seçim, büyük bir saldırı ve 15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığını anlattı.

DHMİ Genel Müdürlüğünde çalışmaktan şeref duyduğunu dile getiren Yıldırım, makamlara gelindiği zaman gidileceğinin de garanti olduğunu ancak zamanın belli olmadığını kaydetti.

Devletin çok önemli bir kurumu olan DHMİ’de görev yapmanın kendisi için bir şeref olduğunu belirten Yıldırım, “İnşallah hem DHMİ Genel Müdürlüğümüz hem de ülkemiz daha ileriye gidecektir, daha güzel günler görecektir ona inanıyoruz, öyle temenni ediyoruz. Zor günlerden geçtik ama bu milletimiz bunları aşmaya muktedirdir, aşacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, Funda Ocak’a beraber çalıştıkları dönem için teşekkür ederek, başarı diledi.

Konuşmaların ardından Ocak, Yıldırım’a hizmetlerinden dolayı plaket verdi. Daha sonra Yıldırım, Genel Müdürlük görevini Ocak’a devretti.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.