Temel Kotil’den boşalan Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğü’ne atanan Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi’nin yerine, Kurumda 2009’dan bu yana Genel Müdür yardımcısı olarak  görev yapan  Bahri Kesici vekaleten atandı.

SHGM sitesinde Genel Müdür başlığı altında  Bahri Kesici’nin  özgeçmişi yayınlandı.

Havacılık medyasında bu atamanın kamuoyu ile paylaşılmaması; özel bir gayretle  kurumun sitesi ya da  herhangi bir kaynaktan öğrenilmesi ilginç karşılanıyor.

Kesici’nin “Genel Müdür’ün Mesajı” başlıklı  özgeçmişi şöyle:

1956 yılında Samsun Kavak İlçesinde doğdu. 1981 yılında ODTÜ Elektrik / Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. Hava Kuvvetleri adına askeri öğrenci olarak okuyup mezun olduktan sonra Hava Mühendis Teğmen olarak Jet savaş uçaklarının fabrika seviyesi ve depo seviyesi bakımlarının yapıldığı Eskişehir 1. Hava İkmal Bakım Merkezi’ne Uçak Bakım Mühendisi olarak atandı. Burada 3 yıl bakım mühendisliği yaptı.
Aynı merkezdeki Hassas Ölçü Aletleri Kalibrasyon Laboratuvarına yönetici olarak atandı ve burada 5 yıl görev yaptı. Bu dönem içinde laboratuvarın ABD tarafından sertifikalandırılmasını sağladı. Daha sonra Aviyonik Sistemler Atölyeler sorumlusu olarak görevlendirildi ve 4 yıl bu görevini sürdürdü. Bu süre içinde ABD’de önemli sistemlerin depo seviyesi bakım eğitimlerinden geçti.
1993 yılında 4. Ana Jet Üs Komutanlığına Hassas Ölçü Aletleri Laboratuvarı Komutanı olarak atandı ve laboratuvarın sertifikasyonunu sağladı.
1994 – 1996 yıllarında, TAI’deki F-16 Uçak üretimi programına destek vermek amacıyla WPAFB / Ohio’da MSB adına F-16 Teknik İrtibat Subayı olarak atandı.
1996-1997 yıllarında MSB F-16 Program yönetimi bölümünde görev aldı. 1997-2000 yılları arasında; CASA uçak üretim projesi, Cougar Helikopter üretim Projesi, Tanker Uçak tedarik projesi gibi konularda Hv. K. K.lığı’nda görev aldı. 2000 yılının başında Kıdemli Binbaşı olarak emekli oldu.
2000-2003 yılları arasında özel sektörde ISO 9001 ve AB proje danışmanlığı yaptı, yine ayrıca makine imalatı yapan bir özel firmada İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı.
2004-2009 yıllarında Samsun Kavak İlçesi Belediye Başkanı olarak görev yaptı.
2009 yılında Sivil Havacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Burada kurumun Bilgi Yönetim Sistemi (otomasyon), Elektronik Doküman Yönetim Sistem projelerinin gerçekleştirilmesinde görev aldı. Halen Kurum Kalite Temsilcisi görevi ile birlikte, Havaalanları, Havacılık Güvenliği ve Hava Ulaşım Daire Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Bahri Kesici
Genel Müdür V.

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.