Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü(SHGM) tarafından Kartaca Havalimanı’na 14-17 Ocak 2020 tarihleri arasında havacılık güvenliği alanında inceleme ziyareti gerçekleştirildi.
Türkiye  ve Tunus arasında 10 Aralık 2020 tarihinde arasında imzalanan Mutabakat Zaptı’ndaki havacılık güvenliği alanında işbirliği maddesi uyarınca  gerçekleştirilen inceleme ziyaretine, havacılık güvenliği ulusal denetçilerinden oluşan bir heyet katıldı.  SHGM Havacılık Güvenliği Ulusal Denetçileri Güncihan Aydın ve Yener Çetinkaya’nın yanısıra  diğer ulusal denetçiler  THY’den Fırat Koyuncu ve Ticaret Bakanlığı’ndan Eren Terzi’nin bulunduğu heyet, Tunus Sivil Havacılık Otoritesi ile sivil havacılık mevzuatı ile ilgili yaptığı görüşmelenin ardından havaalanında incelemelerde bulundu. Terminalde yolcu ve personel taraması uygulamaları, apron girişleri ve kargo tesislerinde inceleme ve gözlemlerde bulunan heyet ayrıca, günde iki uçuş gerçekleştiren THY’nin operasyonlarını da yerinde gözlemlemledi.
İlgili anlaşma çerçevesinde Tunus Havacılık Otoritesinden uzmanların da Mart ayı içerisinde ülkemize bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor.
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.