Sivill Havacılık Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SHY-DER)’nin birinci olağan genel kurulunda SHGM Eski Genel Müdür Yardımcısı Oktay Erdağı başkanlığa seçildi…

Sivil havacılık emniyeti ve güvenliği başta olmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün faaliyet alanı içerisinde yer alan konularda bilgisine başvurulacak bir referans kuruluş olmak ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nde çalışan, en az altı ay  çalışıp ayrılan ve emekli olan personelden oluşan üyeleri bir araya getiren SHY-DER’de ilk olağan genel kurul gerçekleştirildi

Üyeler arasında sosyal, ekonomik ve kültürel dayanışmayı sağlamak amacıyla bir yıl önce kurulan dernek, bir yıllık süre içerisinde çeşitli etkinliklerle üyelerini bir araya getirdi.

SHY-DER geçtiğimiz yıl 07 Aralık Dünya Sivil Havacılık Günü münasebetiyle Pilotlar Vakfı (PİLVAK) ile birlikte geniş katılımlı bir kutlama töreni düzenlemenin yanı sıra bu güne kadar düzenlediği 3 kahvaltı programlarıyla da tüm üyeleri bir araya getirerek aralarına kültürel dayanışmayı pekiştirmiştir.

bay3

bay4

bay1

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK BAYRAĞINI İSTANBUL SEMALARINDA UÇURACAKLAR 

Sivil Havacılık Eski Genel Müdür Yardımcısı Oktay Erdağı’nın başkanı olduğu SHY-DER, bu yıl da 07 Aralık Dünya Sivil Havacılık gününü Ankara’da sivil havacılık eğitimi vermekte olan Üniversite ve Teknik Meslek Okullarıyla birlikte geniş bir katılımla kutlayacak.

Öte yandan, 29 Ekim Cumhuriyet bayramında Güney Doğu Havacılık ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Türkiye’nin en büyük bayrağını bir helikopterle İstanbul semalarında uçurmayı planlıyor. SHY-DER ayrıca önümüzdeki günlerde düzenlemeyi planladığı sosyal etkinliklerle üyeleri arasında birlik beraberlik ve kültürel gelişmeyi sağlama etkinliklerini sürdürecek.

Dernek ayrıca 29 Ekim Cumhuriyet bayramında  Güney Doğu Havacılık ile yaptığı işbirliği çerçevesinde Türkiye’nin en büyük bayrağını bir helikopterle İstanbul semalarında uçuracak.

Derneğin olağan genel kurulu sonrası görev dağılımı  şöyle:

Asil Üyeler :                                                                                

1- Oktay Erdağı (Başkan)
2- Nigar Çelik     (Başkan Vekili)
3- Ali Önder        (Genel Sekreter)
4- Burhanettin Tuzlu (Başkan Yardımcısı)
5- Erdal Uğur            (Başkan Yardımcısı)
6- Nüked Yener         (Üye)
7- Hasan Sarıdağ      (Üye)

Yedek üyeler:

1-  Seher Pamir
2-  Murat Tuğrul
3- F. Rana Türkkorkmaz
4- M Seyfettin Ulucak
5- Murat Gök
6- Meral Hanım Şahin
7- Çiğdem Genç

Denetim Kurulu Asil Üyeleri :

1- Şebnem Gökkuşu
2- Belkız Tarakçı
3- Nermin Kılıç

Denetim Kurulu Yedek Üyeler:

1- Halil Karaca
2- Gülendam Gömleksiz
3- Merih Şahin

der1

der1

der3der4

der2

der3

der5der6

 

 

 

 

 

 

 

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.