Siirt Valisi Ali Fuat Atik, Borajet’in uçak seferlerini durdurmasının ardından kente uçak seferlerinin düzenlenmesi için girişimlerini sürdürüyor.

Daha önce Ankara ve ilgili yerlerde girişimlerde bulunan Vali Atik, özel bir hava yolunun kente sefer düzenlenebilmesi için havaalanı pistinde incelemede bulundu. Vali Atik, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Benek ve İl Emniyet Müdürü Mustafa Tokyay ile Siirt Havalimanı’nı gezerek, kente uçak seferlerinin yeniden düzenlenmesi için pistte yapılan çalışmalar hakkında Siirt Havalimanı Müdürü Necati Algül’den bilgi aldı.

Vali Atik, çalışmaların bir an önce sona ermesi için gerekli girişimlerde bulunacaklarını belirtti. Siirt Havalimanı’nın alt yapısında yapılacak küçük bir değişiklikle özel bir hava yolu şirketinin buraya iniş yapmayı planladığı bilgisini aldıklarını dile getiren Vali Atik, “Havalimanını, kendilerinin istediği standarda getiriyoruz. İkinci aşamada da diğer bütün şirketlerin belli ölçüdeki uçakların inebilmesi için de teknik altyapının bunlara uygun hale getirilmesi gerekiyor. Bunlarla ilgili süreç başladı. Bu sürecin sonunda inşallah kalıcı olarak havalimanımız, ülkemizde bulunan diğer havalimanları gibi altyapıya kavuşturacak ve bundan sonra havalimanları bir daha uçaklara kapatılması gibi bir durumu söz konusu olmayacak” açıklamalarında bulundu.

Siirt’e uçak seferlerinin biran önce başlatılmasının öncelikleri olduğunu dile getiren Vali Atik, “Bunun için de gerekli sistemin yapılması, o firmanın talebi doğrultusunda önümüzdeki hafta içinde bitecek ve sonra firmaya bildirilecek. Firma da uçuş trafiğini belirlerse bizim hava alanımıza iniş ve kalkış yapılacak” dedi. Vali Atik, kuleye de çıkarak oradaki çalışmalarla ilgili ilgililerden bildi aldı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.