Siirt Valisi Ali Fuat Atik başkanlığındaki Siirt heyeti Siirt’e uçuş yapılmasını konuşmak üzere Türk Hava Yolları Genel Merkezi’ne gitti.

Borajet Hava Yolları’nın uçuşlarını durdurması sonrasında uçuşsuz kalan havalimanlarından olan Siirt Havalimanı’na yapılması için Siirt Valisi Ali Fuat Atik başkanlığında oluşturulan heyet Türk Hava Yolları Genel Merkezi’ne gitti.

Son valiler kararnamesi ile Siirt’e atanan Vali Ali Fuat Atik, ziyaret öncesinde yaptığı açıklamalarda “En kısa sürede ne olması gerekiyorsa, ne olabilirse bunu gerçekleştirelim. Yeni havaalanı mı yapılacak veya pist mi uzatılacak her neyse, bu olana kadar bizim Siirt halkının 2-3 sene bekleyecek durumu yok. Uçak olmayınca gelmekten vazgeçiyorlar. 2017’deyiz, eskisi gibi değil. Çevremizde bütün vilayetlerde havaalanı varken Siirt’e uçağın inmemesi bana tuhaf geliyor. Ben şunu söylemek istiyorum, bu meselenin bir an önce çözülmesi lazım. Çözülmesi noktasında da Siirt Valisi olarak elimden ne geliyorsa yağacağım. Önümüzde duran en önemli sorunlardan bir tanesidir. Bunun için girişimlerimiz olacak. Allah bize güç kuvvet versin. İnşallah hayırlı neticelerle döneriz. Siirt kamuoyunun beklemiş olduğu müjdeli haberi veririz diye düşünüyorum. Bu noktada iş adamlarımızın da desteğini isteyeceğiz.” dedi.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.