Singapur Hava Yolları’nda görev yapan kabin memurunun yerel saatle 31 Ocak’da San Francisco’da otel odasında ölü bulunduğu açıklandı.

Uçuş için otelden ayrılması gereken kabin amiri Vanessa Yeap’ı (38) bekleyen uçuş ekibindeki arkadaşları Yeap’ın otelden zamanında ayrılmaması üzerine gittikleri odasında Vanessa Yeap’ın cansız bedenini buldular.

Singapur Hava Yolları’nda 16 yıldır kabin memuru olarak görev yapan Vanessa Yeap’ın uçuş sonrasında San Francisco’ya ulaştığında iyi hissetmediğini söylediği arkadaşlarınca ifade edildi.

Singapur Hava Yolları’ndan yapılan açıklamada; Singapur yerel zamanı ile 1 Şubat’ta San Francisco’da bulunan bir kabin memurunun ölü olarak bulunduğunu doğruladı. Kabin memurunun ailesine gerekli yardım ve desteğin hızlıca sağlanması için harekete geçildiğinin ifade edildiği açıklamada ayrıca konunun yerel güvenlik güçlerince araştırıldığını daha fazla detayın şuan için paylaşılamadığı ifade edildi.

Vanessa Yeap ve uçuş arkadaşlarının SQ2 sefer sayılı uçuş ile 28 Ocak günü ABD’ne uçtuğu ve 1 Şubat günü SQ1 sefer sayılı uçuş ile dönmelerinin planladığı belirtildi.

16 yıldır kabin memuru olarak Singapur Hava Yolları’nda görev yapan Yeap’ın evlilik hazırlığında olduğu açıklandı.

Yeap’ın erkek kardeşi ise yaşanan olay sonrasında sosyal medya üzerinden ikilinin çocukluk fotoğrafını paylaşarak “Koko her zaman seni sevecek” yazdı.

www.BagimsizHavacilar.com

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.