Sivas Belediyesi, hava yolu ile cenaze nakli için Türk Hava Yolları ve AnadolueJet ile protokol imzaladı.

Hâlihazırda Sivas’tan ülkemizin tüm şehirlerine cenaze naklini kara yolu ile ücretsiz yapan Sivas Belediyesi, artık hem cenaze yakınlarının sıkıntı çekmemesi, hem de oluşabilecek gecikmelerin önlenmesi adına Sivas’dan nakli yapılacak tüm cenazeleri hava yolu ile taşıyacak.

Cenaze ve yakını olan bir kişinin hava yolu ile taşınması ve yol masrafının Belediye tarafından karşılanması yönünde Sivas Belediye Meclisi karar aldı. Alınan bu karar neticesinde, Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ile protokol imzalandı.

Başkanlık makamındaki imza törenine Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Başkan Yardımcısı Mehmet Muaz Uzun, Türk Hava Yolları Sivas Satış Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu, Mezarlıklar Müdürü Saadettin Özen ve ilgililer katıldı.

13920761_1010347242413923_4364100505430370940_n

Protokol imza töreni öncesi konuşan Türk Hava Yolları Sivas Satış Müdürü Ali Ensar Kılıçoğlu, “Türk Hava Yolları olarak yurt içinde 52 farklı noktaya uçuş gerçekleştiriyoruz. Sivas’ta vefat eden kişilerin diğer şehirlere nakli için Belediyemiz ile bir protokol imzalıyoruz. Bu kapsamda Sivas’taki cenazelerimizi diğer şehirlere hem Anadolu Jet, hem de Türk Hava Yolları olarak İstanbul ve Ankara aktarmalı olarak en uygun şekilde taşımak için protokol yaptık. Belediyemize böyle bir girişimde bulunduğu için teşekkür ederiz, hayırlı olsun.” dedi.

13887067_1010347239080590_3390390049370493149_n

Cenaze nakillerini şimdiye kadar kara yolu ile gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aydın ise, “Bundan sonra Türk Hava Yolları ile bu hizmeti vermeye devam edeceğiz. Sadece cenazeyi değil, cenazenin yanında bir kişinin de ücretini biz karşılayacağız. Cenazelerimiz, Türkiye’nin havaalanı olan her iline ulaştırılacak. Önemli ve hızlı bir hizmet olacak. Bizim açımızdan da Sivas’a uzak olan illere cenazelerin ulaştırılması noktasındaki zorlukları ortadan kaldıran bir hizmet. Hepsinden önemlisi kaliteli bir hizmet. Katkılarından dolayı Türk Hava Yolları’na ve müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Hayırlı, uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından hazırlanan protokol imzalandı.

Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.