Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress’in Haizran ayından itibaren Türkiye’de, Antalya, Ankara, Adana, Elazığ, Kayseri, Ordu/Giresun’dan Avrupa’da 11 yeni destinasyona uçacak.

SunExpress, bu yeni hatların yanı sıra, yaz sezonu için İzmir’den Londra, Brüksel, Oslo, Frankfurt Hahn ve Münster de dahil olmak üzere, Türkiye’deki 7 şehirden Avrupa’da 15 noktaya uçuşlarını tekrar başlatacak. SunExpress bu yeni uçuşlarıyla beraber, Türkiye’den Avrupa’ya gerçekleştirdiği haftalık uçuş sayısını geçen yıla göre yüzde 18 artırarak 477’ye çıkarmış olacak.

SunExpress Türk turizminin kalbi Antalya’dan bir diğer yeni uçuş noktası ise Fransa’da Lyon olacak. Lyon’a ilk uçuşunu 10 Temmuz’da gerçekleştirecek. SunExpress’in yeni uçuş başlatacağı bir diğer kent ise başkent Ankara olacak. Ankara’dan mevcut Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hanover ve Stuttgart uçuşlarının yanı sıra, SunExpress’in Ankara’dan yeni uçuş noktaları ise Brüksel ve Viyana olacak. SunExpress ilk uçuşunu 30 Haziran’da gerçekleştireceği Ankara’dan Viyana’ya haftada 2 uçuş gerçekleştirecek,  yine aynı şekilde haftada 2 uçuş gerçekleştireceği Brüksel’e ise ilk uçuşunu 23 Haziran’da başlatacak.

SunExpress’in Türkiye ile Avrupa arasında bir hava köprüsü olduğunu belirten SunExpress Genel Müdürü Jens Bischof, SunExpress’in tarifeli seferlerle Türkiye ile Avrupa atasında en fazla uçuş gerçekleştiren havayolu şirketi olduğunu söyledi. “Bu yeni uçuşlarımızla ve evimiz olan Türkiye pazarında olan kapasite artırımımızla Türk turizminin en güçlü oyuncu olduğumuzu bir kez daha gösterdik.  Türkiye ile Avrupa arasında gerçekleştirdiğimiz uçuş sayısını geçen yıla göre yüzde %18 artırarak toplam haftalık 463 uçuşa çıkardık. Türkiye’nin 12 kentinden Avrupa’da toplam 46 kente haftalık 477 uçuş gerçekleştiriyoruz.”

Bischof, “Antalya’dan yeni uçuş noktamız Lyon olacak. Ayrıca Antalya- Stockholm uçuşlarını da 15 Haziran’da tekrar başlatıyoruz. Bu yeni destinasyonla beraber, Antalya’yı hem iç hatlarda hem dış hatlarda tarifeli seferler beraber en fazla noktaya bağlayan havayolu olarak, Antalya’dan dış hatlarda 36, iç hatlarda 10 olmak üzere, toplam 46 noktaya haftada 341 uçuş gerçekleştireceğiz. Önemli pazarlarımızdan biri olan Anadolu uçuşlarında ise hedefimiz Avrupa’da yaşayan Türkler. Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan havayolu olarak,  Anadolu’nun 13 kentinden Avrupa’da 13 kente haftada 79 uçuş gerçekleştireceğiz” dedi.

Yaz sezonu ile birlikte tekrar başlatılacak uçuşlar hakkında bilgi veren Bischof, “Aktarma merkezimiz İzmir’den Milano, Londra, Brüksel, Oslo, Frankfurt Hahn ve Münster’e tekrar uçuş başlatıyoruz. Bu yeni uçuşlarımız ile birlikte, İzmir’i tarifeli seferlerle en fazla noktaya bağlayan havayolu şirketi olarak, İzmir’den dış hatlarda 28, iç hatlarda 13 olmak üzere toplam 41 noktaya haftada 249 uçuş gerçekleştireceğiz. Bunun yanı sıra, Adana, Kayseri, Konya, Gaziantep, Trabzon ve Elazığ’dan Avrupa’da 10 noktaya olan uçuşlarımız da tekrar başlıyor” dedi.

SunExpress, ilk uçuşunu 19 Haziran’da başlayacağı Elazığ – Hamburg hattında haftada 1, 20 Haziran’da gerçekleştireceği Adana – Münster ve Kayseri – Hanover tarifeli uçuşlarını da haftada 1 gün gerçekleştirecektir.  SunExpress’in Avrupa’ya uçuş başlatacağı bir diğer havaalanı ise, Türkiye’nin denizin üzerine kurulu ilk havaalanı olan Ordu-Giresun Havalimanı olacak.  SunExpress Ordu-Giresun Havalimanı’ndan 20 Haziran’da başlatacağı Köln’e haftada 1, 01 Ağustos’ta başlatacağı Düsseldorf ve Hannover’e haftada 2 uçuş, 03 Ağustos’ta başlatacağı Stuttgart’a haftada 1, 04 Ağustos’ta başlatacağı Frankfurt’ta ise haftada 2 uçuş düzenleyecektir.

Yeni Uçuşlar İlk Uçuş Tarihi Uçuş Günleri
Elazığ – Hamburg 19.Haz  Pazartesi
Ordu Giresun – Köln 20.Haz  Salı
Adana – Münster 20.Haz  Pazar
Kayseri – Hanover 20.Haz  Salı
Ankara – Brüksel 23.Haz  Salı ve Cuma
Ankara – Viyana 30.Haz  Salı ve Cuma
Antalya – Lyon 10.Tem  Pazartesi
Ordu Giresun – Düsseldorf 01.Ağu  Salı ve Perşembe
Ordu Giresun – Hanover 01.Ağu  Salı
Ordu Giresun – Stuttgart 03.Ağu  Perşembe
Ordu Giresun – Frankfurt 04.Ağu  Pazartesi ve Cuma
Tekrar Başlatılan Uçuşlar İlk Uçuş Tarihi Uçuş Günleri
Antalya – Stockholm 15.Haz  Perşembe
İzmir – Londra  23.Haz  Salı, Cuma ve Pazar
İzmir – Frankfurt Hahn 03.Tem  Pazartesi
İzmir – Brüksel 22.Haz  Pazartesi, Perşembe ve Pazar
İzmir – Oslo 15.Haz  Perşembe
İzmir – Münster 20.Haz  Salı ve Çarşamba
Adana – Stuttgart 04.Haz  Pazar
Adana – Köln 27.Haz  Salı
Adana – Münih 10.Haz  Cumartesi
Elazığ – Düsseldorf 19.Haz  Pazartesi
Elazığ – Frankfurt 28.Haz  Çarşamba
Gaziantep – Hanover 22.Haz  Perşembe
Gaziantep – Stuttgart 28.Haz  Çarşamba
Kayseri – Münih 26.Haz  Pazartesi ve Perşembe
Konya – Kopenhag 14.Haz  Perşembe
Konya – Amsterdam 13.Haz  Salı
Trabzon – Stuttgart 27.Haz  Salı
Facebook ile Yorum Yapın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.